[112l ogólne] moje pierwsze.. czas na ZMIANY -
maryy - 30.12.2009
WYMIARY:
80x35x40
WYPOSAŻENIE:
pokrywa standardowa, oświetlenie 2x18W (12:00-22:00)
filtr AQUAEL Versamax FZN-2
grzałka AQUAEL Comfort Zone 100W
FAUNA:
2+5 Prętnik karłowaty
20x Neon Czarny
5x Kirysek Albinos
4x Otosek
FLORA:
Moczarka argentyńska
Kabomba karolińska
Nadwódka tajlandzka
Nadwódka gala
Bacopa drobnolistna
Hygrophila polisperma
Ludwigia płożąca
Ludwigia żołędna
i inne
PARAMETRY:
po zalaniu:
NO3: 20, NO2: 0, GH: 50, KH:40, pH: 8,5
po podmianie (12.dzien - 7l destylowanej + 17l wodociągowej):
NO3: 10, NO2: 0, GH: 50, KH: 20, pH: 8,5
temperatura:
27 st. C
ZDJĘCIA:
fotostory z zakładania
[attachment=8449]
po zalaniu: 17.12.2009
[attachment=8450]
20.12.2009
[attachment=8451]
po podmianie: 29.12.2009
[attachment=8452]
aktualizacja 21.01.2010:
[attachment=8909]
WSZELKIE SUGESTIE MILE WIDZIANE
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
Seoo - 30.12.2009
Fajne akwarium,poczekaj aż się rośliny rozrosną będzie jeszcze lepiej.
Posać na 1 planie ja trawnikowe roślinki typu lilaeopsis,glosia,hemianthus callitrichoides .
Nawozisz akwarium?
Do obsady przydałyby się jacyś glonożerycy np.otoski.
I może tych hokejówek z 15?
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
ziomalsPL - 30.12.2009
Akwa bardzo ładne.Jakich testów używasz?Bo dziwne te pomiary.Jeśli chcesz mieć jakiś bardziej rośliny zbiornik to dodaj jeszcze 1 a najlepiej 2 świetlówki,bo te ze standardowej pokrywy to bardzo do uprawy roślin się nie nadają.Czekam na dalsze foty.
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
marcin_mw24 - 30.12.2009
Akwarium ładne i tak jak w tytule przemyślane. Nie wiem tylko czy ten jasny piasek Ci się z czasem nie wymiesza z ciemnym. Powodzenia
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
Locko - 30.12.2009
maryy napisał(a):SAMOKRYTYKA:
dosypać żwirek
dodać kamienie
dosadzić niskie rośliny
Tu się zgadzam.
maryy napisał(a):PYTANIA I PROBLEMY:
woda zielonkawo-brązowo-brudnawa - co robić?
Powodem mogą być korzenie, które zabarwiły wodę.
Woda będzie się powoli klarować podczas dolewania wody przy podmianach.
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
maryy - 30.12.2009
Seoo napisał(a):Nawozisz akwarium?
Po zalaniu dodałam Ferro-Aktiv z Tropicala, teraz czekam na przesyłkę z nawozem i co2 z Easy-Life.
ziomalsPL napisał(a):Jakich testów używasz?Bo dziwne te pomiary.
Testów paskowych z Aquaela All in 1. Pewnie lepsze by były kropelkowe, ale te kupiłam na dobry początek. Dlaczego mówisz, że pomiary są dziwne? Wiem, że nie są dobre, ale że dziwne?
marcin_mw24 napisał(a):Nie wiem tylko czy ten jasny piasek Ci się z czasem nie wymiesza z ciemnym. Powodzenia
Trochę może się pomieszać, myślę że nie musi być od linijki. Pozatym żwirek tworzy wyniosłości, rybki nie dadzą rady tam wynieść piasku

.
Locko napisał(a):Powodem mogą być korzenie, które zabarwiły wodę.
Woda będzie się powoli klarować podczas dolewania wody przy podmianach.
Wogóle te korzenie to dziwna sprawa. Kupiłam je już spreparowane, ale wygotowałam w soli i namoczyłam dosłownie godzinę, żeby zatonęły. Woda po nich była czyściuteńka. Teraz pokryte są jakby taką śliską warstewką czegoś miękkiego półprzezroczystego. Jak dla mnie, wygląda to jak pleśń, ale to przecież niemożliwe. Chyba. Czy to normalne, że one w "coś" obrastają?
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
apri cort - 30.12.2009
To pospolity problem ,wyjmij, wyszoruj szczotką, opłucz i powinno być po problenie.
A czy nikt nie zwrócił uwagi na węgiel w filtrze?? Od razu go wymień na ceramikę, węgiel wyjaławia wodę i stosuje się go po użyciu leków do oczyszczenia jej.
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
maryy - 30.12.2009
apri cort napisał(a):To pospolity problem ,wyjmij, wyszoruj szczotką, opłucz i powinno być po problenie.
A czy nikt nie zwrócił uwagi na węgiel w filtrze?? Od razu go wymień na ceramikę, węgiel wyjaławia wodę i stosuje się go po użyciu leków do oczyszczenia jej.
Sie robi

.
Czytałam gdzieś, że węgiel daje się też na start, dlatego od razu go użyłam. W filtrze mam 2 przegrody, jedna jest ponad dwukrotnie większa od drugiej i do tej większej właśnie dałam ceramikę. W małej została gąbka.
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
Locko - 30.12.2009
maryy miałem to samo przy nowych korzeniach.
apri cort Masz racje wyszczotkowanie tej jakby pleśni pomogło lecz później pojawiła się znowu ale o mniejszej sile. Za 3 razem paskudztwo już nie wróciło.
RE: [112l ogólne] moje pierwsze przemyślane -
ziomalsPL - 30.12.2009
Testów paskowych z Aquaela All in 1. Pewnie lepsze by były kropelkowe, ale te kupiłam na dobry początek. Dlaczego mówisz, że pomiary są dziwne? Wiem, że nie są dobre, ale że dziwne?
Kup inne testy bo te są bardzo niedokładne i ja bym się nimi nie sugerował ,a z korzeniem zrób jak ci inni doradzili.