Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
moja akwarium 54l i obsada - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: moja akwarium 54l i obsada (/showthread.php?tid=35488)

1 2


moja akwarium 54l i obsada - musko - 20.03.2013

Witam jestem tu nowy .
Około 1 roku posiadałem akwarium 25l i z dniem 10-03-2013 zmiana na 54l, filtr aquacler 20 ,oświetlenie actizoo supra'lux 45cm 15w podobno dobra dla roślinek ,akwarium kupiłem używane.
Obsada z poprzedniego akwarium ; 1x bojownik,2x rozboraklinowa ,1x danio różowe,2x danio malabarskie, 2xbrzanka-brokatowa ,1x molinezja czarna, 1x kosiarka, 1x neon-innesa, 1xgupik ,wydaje mi się trochę puste to akwarium ,co powiecie o obsadzi i co mogę dobrać aby powiększyć obsadę, chciał bym cos łatwo rozmnażających się .
Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycję to czekam na odpowiedz
Pozdrawiam Musko.


RE: moja akwarium 54l i obsada - klosek - 20.03.2013

I ty to miałeś w 25 l? Gratuluje ! Zresztą to że teraz w 50 l masz taką obsadę za dużo nie zmienia. Masz dział obsad do twojego baniaka jest tam bardzo dużo propozycji poczytaj, a może zrozumiesz(albo i nie)


RE: moja akwarium 54l i obsada - DarkDrake - 20.03.2013

Do takiego bania, łatwo rozmnażające się to jedynie gupik. Nic więcej. Żaden mieczyk, czy molinezja - za małe akwarium. Proponowałbym na nowo dobrać obsadę, czyli jedna ławica 10-15 sztuk, parka większych ryb np gupiki, i na dno otosy czy kirysy, to wszystko.


RE: moja akwarium 54l i obsada - musko - 21.03.2013

Witam ale proszę doradzić a nie wysmiewac się bo jestem początkującym, a jak kupowałem rybki w sklepie to mówiłem co posiadam i jakie mam akwarium
a co powiecie o danio ile bym mógł ich mieć i czy sa zgodne z gupikami


RE: moja akwarium 54l i obsada - Mikolaos - 21.03.2013

Chodzi o to, że ta obsada jest zła.
Danio możesz mieć ok 10 -15szt jak wyżej będzie ok (ryba stadna)
Latwo rozmanażają sie gupiki.
Proponuje ci tak:
-Ławiaca (np danio) 10 -15 szt
-Gupiki 1+1 lub 2+2
-Otosek 4-5szt lub kiresek 4-5szt

Radze dużo czytać i poznawać bo na razie to o akwarystyce wiesz mało.
Grzałke mam nadzieje, że masz bo nie napisałeś.
Czytaj, pytaj i nie denerwuj sie.

Wiesz jakie masz parametry wody w akwarium?


RE: moja akwarium 54l i obsada - klosek - 21.03.2013

(21.03.2013, 02:12)Mikolaos napisał(a):  Chodzi o to, że ta obsada jest zła.
Danio możesz mieć ok 10 -15szt jak wyżej będzie ok (ryba stadna)
Latwo rozmanażają sie gupiki.
Proponuje ci tak:
-Ławiaca (np danio) 10 -15 szt
-Gupiki 1+1 lub 2+2
-Otosek 4-5szt lub kiresek 4-5szt

Radze dużo czytać i poznawać bo na razie to o akwarystyce wiesz mało.
Grzałke mam nadzieje, że masz bo nie napisałeś.
Czytaj, pytaj i nie denerwuj sie.

Wiesz jakie masz parametry wody w akwarium?


Danio sie nie nadają do takiego baniaka! Do tego gupiki w haremach czyli 1+2.

Możesz jako zyworódki dać platki.


RE: moja akwarium 54l i obsada - musko - 21.03.2013

Nie denerwuje się tylko napisałem ze jestem nowy i się nie znam bo dostałem od znajomego akwarium 25l i tak mnie to wciągło wszystkie ryby kupiłem w jednym sklepie i mówiłem jakie mam akwarium i jakie ryby już posiadam (pierwszy bojownik)a oni mi sami dobierali rybki ,dlatego wolałem opisac co posiadam i się poradzić.
grzałka jest temperatura w akwarium 27C
a czemu danio nie


RE: moja akwarium 54l i obsada - klosek - 21.03.2013

Za małe akwarium masz jednak na nie i wolą chłodniejszą wodę niż bojowniki.


RE: moja akwarium 54l i obsada - musko - 24.03.2013

Witam zakupiłem 4 gupiki w sumie jest 5 ile mogę mieć gupików,chciał bym jeszcze mieczyki mogą być?
Nie wiecie gdzie mogę oddać w Krakowie ryby


RE: moja akwarium 54l i obsada - marcin0714 - 24.03.2013

(24.03.2013, 10:30)musko napisał(a):  Witam zakupiłem 4 gupiki w sumie jest 5 ile mogę mieć gupików,chciał bym jeszcze mieczyki mogą być?
Nie wiecie gdzie mogę oddać w Krakowie ryby

A zrobiłeś porządek z pozostałą obsadą?
Jeśli nie i już kupujesz następne ryby, to gratuluję odpowiedzialności.

Ile masz samców a ile samic gupika?
Zostaw sobie 1+2.