RE: Akwarium 43l -
akwarystyk 030 - 08.03.2010
Oddaj bocje i molinezje, nie dodawaj już neonów bo 43l to małe akwarium, i ewentualnie możesz dodać z 10-12 krewetek red cherry lub z 4-6 otosków.
RE: Akwarium 43l -
ethnix - 09.03.2010
Generalnie to apri dobrze ci radzi. Wiem, że chciałbyś usłyszeć coś innego, ale w tym zbiorniku trudno nawet o neony. 43l to zbiornik o małych możliwościach co do obsady. Ogólnie przyjęło się że dla Neonów bądź innych mniejszych rybek zbiornik ok 60l to minimum. Można by powiedzieć, że w sumie to nie duża różnica, jednak w tym przypadku to 1/3 wielkości. Jeżeli już zdecydujesz się na te Neony to cóż i tak będzie o niebo lepiej niż jest.
Generalnie lepiej było by gdybyś pomyślał w tym zbiorniku o haremie Bojownika 1+2 lub x12 Microrazbora galaxy+ krewetki.
Na przyszłość zanim kupisz zbiornik i obsadę do niego zapytaj przedtem na forum.
RE: Akwarium 43l -
Maciek2468 - 10.03.2010
spoko a mozecie powiedziec dlaczego wyzucic Bocje i Molinezje .....Molinezje moge a Bocje przydaja mi sie bo zjadaja slimaki ktore mi sie rozmnozyly (to nie od tego jednego)
A TEN KTOREGO MAM WYGLADA TAK
http://mt-webstudio.net/ryby/ampularia2.jpg
RE: Akwarium 43l -
apri cort - 10.03.2010
Molinezje lubią słonawą wodę, a neony miękką i kwaśną, tego się pogodzić nie da. Popza tym bardzo brudzą, w tak małym akwa to codzienne podmiany musiałbyś robić. No i są za duże.
A bocje powinno się trzymać w grupach w akwariach powyżej 300l, dorastają do kilkudziesięciu cm, ja mam je w 240l i też mi sę dostaje, że za małe akwa.
RE: Akwarium 43l -
Maciek2468 - 10.03.2010
To akwaium jest tymczasowe poniewaz kupuje 500 l
RE: Akwarium 43l -
Kejdi - 10.03.2010
Maciek2468 napisał(a):To akwaium jest tymczasowe poniewaz kupuje 500 l
Tak, jasne
http://www.bocje.com/BWS.htm
Ruchliwa, stadna ryba osiągająca w akwariach prawie 20 cm - to wystarczający powód.
Czy ktoś, kto doradził Ci bocję jako sposób na ślimaki zapytał jakie warunki jej zapewnisz ?
O walce ze ślimakami :
http://www.akwaswiat.net/sposoby-walki-ze-slimakami-t-13931.html#pid1280
RE: Akwarium 43l -
mcda-p - 11.03.2010
Maciek2468 napisał(a):To akwaium jest tymczasowe poniewaz kupuje 500 l
Nooo, to wytłumacz po co sobie zawracałeś główkę czterdziestką

Podejrzewam, że to taki nieładny blef z Twojej strony.
Otóż Rady dotyczące oddania obsady są jak najbardziej dobrze argumentowane. Zrób coś co zmieni zbiornik na lepsze. Pomyśl jakie piękne mógłbyś tu stworzyć krewetkarium, przeszukaj zdjęcia na forum, może w googlach niech Cię inspirują

Dużo roślin, kilka żyjątek takich jak krewetki i do tego stadko drobnych rybek-to było by optimum dla takiego litrażu.
Poza tym jawny sprzeciw wobec tylu doświadczonych akwarystów na forum nie jest rozsądny. Napewno nie dla twojej fauny...
RE: Akwarium 43l -
Maciek2468 - 12.03.2010
Hmmm jak nie wierzycie wasza sprawa
Prośba o sprawdzenie obsady [50l] -
Maciek2468 - 06.04.2010
Witam mam akwarium 50l. i mam taką obsadę ;
8 Neonek Innesa
2 Molinezje Black Molly (para)
2 Głupiki (para)
1 Ślimaka Ampularie
1 Welonkę
Proszę o wasze pomysły co byście dokupili a co oddali ?
Z góry dziękuję ....
Nazwa tematu została poprawiona, powinna zawierać ogólny opis problemu. - ethnix
RE: Zobaczcie! -
peter10 - 06.04.2010
Najpierw przeczytałbym regulamin ... potem wymagania każdej z posiadanych mnie ryb.
Neonki ok
Molinezje za duże jak na 50l
Głupiki?? a nie Gupiki?? mogą zostać
Ślimak ok
Welon .... oddaj go bo potrzebuje chłodnej wody