Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? (/showthread.php?tid=18202)

1 2 3


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - maja - 10.03.2010

Przestań katować ryby tak wysoką temperaturą i lekami.
Zamiast przygotowywać się do zarybiania pomyśl nad odrybianiem. Kosiarka jest rybą stadną (samotne osobniki mogą przejawiać agresję Smile ) wymagającą dużych zbiorników - twój jest za mały.
Teleskop nie powinien funkcjonować w tej obsadzie.
Filtracja w tym zbiorniku jest "cieniutka", absolutnie nie masz szans podołać przy obsadzie z tak dużą przemianą materii.
Jak rozwiążesz powyższe problemy, skończą się kłopoty z chorobami.


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

Oki
Przyznaję się błędy popełniłem ale teraz postaram się oddać kosiarkę i teleskopa i jednego neonka lub dokupię więcej zostaną 3 gupiki i zbrojnik (glonojad).
proszę zatem za pomoc w dobraniu rybek do nowej obsady powiedzmy z 3 gupikami (1samica i 2 samce) I druga obsada bez gupików .
z góry dziekuję za pomoc


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - pawllo0808 - 11.03.2010

jeśli nie wyleczy pasożytów bedzie miał ciągłe powroty choroby i moze wtedy kupowac rybki ale i tak beda mu zdychac wiec chyba lepiej pierw wyleczyc moze?? lub ładować kase w nowe rybki któe zdychają i robic z akwarium studnie bez dna


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - akwarystyk 030 - 11.03.2010

Nie mieszaj ryb ciepłolubnych z zimnolubnymi, oddaj teleskopa!


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - mcda-p - 11.03.2010

Silverrro napisał(a):Oki
Przyznaję się błędy popełniłem ale teraz postaram się oddać kosiarkę i teleskopa i jednego neonka lub dokupię więcej zostaną 3 gupiki i zbrojnik (glonojad).
proszę zatem za pomoc w dobraniu rybek do nowej obsady powiedzmy z 3 gupikami (1samica i 2 samce) I druga obsada bez gupików .
z góry dziekuję za pomoc

Powiedz nam jeszcze kiedy wystąpiła choroba, kiedy podałeś leki i kiedy zakończyłeś kurację. Ile to trwało. Czy po okresie leczenia były jeszcze jakieś....zgony? Jeśli były, to ani rybek narazie nikomu nie oddasz ani nic nie dokupisz bo wszystko wiąże się z ryzykiem wprowadzenia infekcji do czyjegoś zbiornika, jak i nawrót choroby u Ciebie (przy zakupie nowych ryb). Fakt, mieszanie biotopów wiąże się z tym że gatunki mają inne wymagania, a wszystkim się nie dogodzi w jednym zbiorniku.
Na twoim miejscu zrobiłabym tu taką obsadę (typowo amerykańską):
20x neon
8x samiec gupika (narybek w dużych ilościach wygląda nieestetycznie)/albo zupełnie zamiast gupika 2x Pielęgnice Ramizera/Kakadu
6x Otosek
6x Kirysek spiżowy


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 11.03.2010

choroba zaczęła się 01 marzec i trwała ze dwa tygodnie ja zacząłem leczenie tak po tygodniu podmieniłem 80 litrów wody dodałem helthosan i cmf. woda była uzdatniana.


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - akwarystyk 030 - 11.03.2010

Silverrro napisał(a):choroba zaczęła się 01 marzec i trwała ze dwa tygodnie ja zacząłem leczenie tak po tygodniu podmieniłem 80 litrów wody dodałem helthosan i cmf. woda była uzdatniana.
Jak mogła zacząć się choroba 1 marca, i skończyć się za dwa tygodnie (to by było 14 marca) skoro, dzisiaj jest 11 marzec???
Czyli albo choroba jeszcze trwa (skąd wiesz kiedy się skończy)?


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 11.03.2010

zaczęła się 1 marca i tak przypuszczam, że się skończy bo dziś niestety jeszce jedna rybka odeszła natomiast pozostała reszta wyglada na zdrowe i planuje zakończyć leczenie czyli podawanie heathosanu. a i przez dwa dni podkreciełm ogrzewanie w akwa do 30 jak mi doradzili. Mam nadzieję że choroba juz odpuści


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 11.03.2010

Czy moze być taka obsada???


20 neonów
8 gupików
4 pielęgnice ramireza
1 zbrojnik


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - akwarystyk 030 - 11.03.2010

Ale bez gupików bo się będą szybko mnożyć, chyba że 4-5 samców (samych samców!!!) gupika.
Więc tak:
20 neonów
4 pielęgnice ramireza (2 pary)
1 zbrojnik
ewentualnie 5 samców gupika, ale wtedy tylko 1 parę pielęgniczki ramirezy, bo będzie już zadużo ryb.