Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
ławica do akwarium bez roślin - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: ławica do akwarium bez roślin (/showthread.php?tid=18351)

1 2 3


RE: ławica do akwarium bez roślin - apri cort - 15.03.2010

A Ethnix znowu swoje......................... Wink


RE: ławica do akwarium bez roślin - carman - 15.03.2010

to takie zboczenie Tongue i nic nie poradzisz


RE: ławica do akwarium bez roślin - bercia289 - 16.03.2010

Tak neony mogą być na jasnym podłożu. Naturalnie w większości rzek jest piach jasny piach


RE: ławica do akwarium bez roślin - ethnix - 16.03.2010

apri cort napisał(a):A Ethnix znowu swoje......................... Wink

carman napisał(a):to takie zboczenie Tongue i nic nie poradzisz

Eeee, tak mi się po prostu skojarzyło Smile


RE: ławica do akwarium bez roślin - apri cort - 16.03.2010

Uważaj, bo Ci uwierzę! Wink
Co nie zmienia faktu, że to dobry pomysł! Wink


RE: ławica do akwarium bez roślin - Pierrot - 20.03.2010

Dziękuję wszystkim za rady i widzę, że trudno o dobre pomysły na "dobrą" ławicę do pielęgnic z Ameryki Środkowej, do akwa bez roślinności.
Moje akwarium idzie w kierunku pielęgniczek - 5 x pielęgniczki boliwijskie, już są w akwarium 200L. Tak więc będą to wody przejrzyste Ameryki Pd (niestety nie ziemiojady - za mały litraż).
Roślin nie chcę dużo (strzałki, nurzańce, 2-3 żabienice). Otoczaki lub korzenie. Ma być surowo, ale jednak troszkę roślin. Przeglądam net i książki, i marnie z ciekawą ławicą (chciałbym biotop - nie z czarnych wód; nie Gujana). Mam kilka rybek na oku. A co Wy na to?


RE: ławica do akwarium bez roślin - apri cort - 20.03.2010

A może hokejówki?


RE: ławica do akwarium bez roślin - Pierrot - 20.03.2010

apri cort napisał(a):A może hokejówki?

Apri, dzięki. Jak zawsze bardzo fajne i trafne podpowiedzi.
Wytypowałem sobie kilka ryb na ławicę - chyba poprawne politycznie Wink
- bystrzyk pięknopłetwy
- hokejówka krótkopręga
- tetra Kerra (inpaichthys kerri)
Każda z nich mi się podoba.
Co można dodać? Ciekawe co pływa z altispinozami w naturze (myślę cały czas o ławicy)?


RE: ławica do akwarium bez roślin - zecior - 20.03.2010

Tak jak ktoś już napisał płaskoboki albo neony...W końcu w BW nie ma roślin...


RE: ławica do akwarium bez roślin - hessusek - 20.03.2010

...a moze zwinnik nadobny