RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
kivi - 21.03.2009
To żagiewka Cirrhitichthys falco. Oddałem do zoo, była zbyt ruchliwa i agresywna, stresowała koralowce i molestowała krewetki.
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
BlackHawk88 - 23.03.2009
A myślałeś o Heteroconger hassi?
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
kivi - 23.03.2009
U mnie odpada, bo mam tylko tyle piasku, ile potrzeba do zakrycia dna. Poza tym obawiam się, że są dość kłopotliwe w karmieniu.
Miałem za to kiedyś takiego gagatka
Na drugiej fotce widać zrośnięte płetwy brzuszne, które tworzyły cos na kształt stojaka ;-)
Niestety, którejś nocy wybrał sie na wycieczkę poza akwarium i usechł (chyba nie z tęsknoty)
pozdrawiam
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
ambre - 26.03.2009
nie wiem czy to juz dio polski dotarlo ale widzialem ostatnio w norwegii zestawy okolo 60l gotowe z osprzetem wbudowanym do hodowli ryb morskich.Zawsze podobalo mi sie cos takiego ale zastanawialem sie o kosztach? Ile trzeba by miec na akw z osprzetem oczywiscie tak do 800l?
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
kivi - 26.03.2009
Ryb to zbyt wielu w 60l sie nie pohoduje :-) Mozna takie zestawy kupic i w Polsce.
Z ceną akwarium morskiego jest jak z ceną samochodu. Można postawić 800l za 5000zł, a można wydać na takie akwarium 100 000zł. Ten wątek ma na celu przybliżenie tej pierwszej opcji cenowej :-)
pozdrawiam
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
Mao106 - 27.03.2009
A jeśli chciałbym zrobić sobie morskie akwarium w 30l ??
Oczywiście bez rybek

, ale czy jakieś korale by w takim dały radę ???
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
apri cort - 27.03.2009
Na forum nano-reef są takie szklaneczki, niektóre bardzo ładne i dobrze funkcjonujące

Ja jużtam dłubię i przymierzam się do 60l.
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
kivi - 27.03.2009
Dodam tylko, że wiele osób majacych tak małe zbiorniki, ma tez duże akwarium, które stanowi zabezpieczenie (zawsze można z niego odlać 30l wody :-) Moim zdaniem lepiej to samo (jeśli chodzi o sprzęt i o zycie) włożyć do 50-60l. 30l to naprawdę mało wody...
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
apri cort - 27.03.2009
Jeśli zbiornik ma wymiary 60x30x35, to jakiej szerokości powinien być panel, wklejowy tak, by odciąć go od 60cm?
RE: Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi - a za to jaki fajny -
kivi - 27.03.2009
Generalnie jest tendencja, zeby wysokość była najmniejszym wymiarem w akwarium morskim. Dodatkowo małe zbiorniki najlepiej wyglądają, kiedy są zbliżone do sześcianu. Tak więc wydaje się, że najsensowniejsze będzie wycięcie panelu poprzez skrócenie największego wymiaru (60cm) o jakieś 15cm, ale oczywiście ma tu także znaczenie to, jak będzie wyeksponowane akwarium i jak chcesz je zaaranżować, może się okazac, ze zdecydujesz się na panel 15x30 usytuowany wzdłuż tylnej sciany akwarium i sięgający do jej połowy.
Warto z wklejeniem przegrody poczekać do momentu dobrania odpieniacza i pompy, wtedy można będzie zoptymalizowac wielkośc panela.
pozdrawiam