120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
tomjar - 11.11.2009
Witam mam akwarium o pojemności 120l. Mam problem bo chce zeby było troche kolorowa. W moim akwa mam rybki:
około 10 molinezji
3 kiryski pstre
2 zbrojniki niebieskie
chce dac jeszcze kaies nie wiem jakie
A ozdoby to:
1 korzeń
1 skala z przejsciami
1 kokos
Nazwa tematu została poprawiona, temat przeniesiony do właściwego działu.
Kejdi
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
ethnix - 12.11.2009
Fatalnie rozpocząłeś obsadę. Molinezja to spora ryba, ale po co ci ich aż 10? Jeżeli chcesz mieć jakieś inne gatunki pozbądź się tych Molinezji lub zredukuj do haremu 1+2. Dokup kirysków do stada żeby mieć 6-8 szt. Co to za glonojady? Nie ma takiego gatunku ryby jak glonojad więc sprecyzuj co to jest. Jeżeli zbrojniki niebieskie to możesz w swoim akwarium trzymać jednego, jeżeli któreś z większych żadnego.
Możesz dobrać, którąś rybkę ławicową:
x20/25 Neon inessa
x15/20 Neon czerwony
x15/20 Neon czarny
x15/20 Bystrzyk Amandy lub Ozdobny
x15/20 Drobnoustek Obrzeżony
x15/20 Razbora Hengela
x15/20 Razbora Espei
x15/20 Zwinnik Jarzeniec
x12/15 Tetra cesarska
x12/15 Tetra czarna
Jeżeli nie byłoby Molinezji, którąś z poniższych dla kontrastu (do wyboru)
- Parka Pielęgniczki Ramireza
- harem 1+2 Pielęgniczka Kakadu (lub haremik/para innej mniejszej pielęgniczki)
- harem Bojownik 1+2 do wyboru
- harem 1+2/3 Prętnik karłowaty lub Prętnik trójbarwny
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
tomjar - 12.11.2009
Dokładnie mam 8 molinezji na poczatku mialem 2 ale one mi sie mnoza jak kroliki. I mam zbrojnika niebieskiego. Molinezji bym nie chciał usuwac z akwarium bo to jest moj biznes. Bez nich bedzie troche kurucho z kasa. Wiec bym chcial jakies nie duze i kolorowe.
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
kostek - 12.11.2009
Ethnix, widzę, że zrobiłeś gotowca odnośnie korekty obsad u początkujących

W sumie to może admin mógłby podczas rejestracji wysyłać powitalną wiadomość mniej więcej tej treści
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
rybka111 - 12.11.2009
mozesz dodac jeszcze jakies ryby zyworodne z nich taz bedziesz miec ,,biznes,, i sa kolorowe np. gupik, zmienniak plamisty
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
tomjar - 12.11.2009
Też myślałem nad zmienniakiem plamistym ael nie wiem czy są łatwe w chodowli. Gupiki miałem ale niestety wszystkie mi zdychały nie wiem czemu. Powiedzcie czy zmienniak plamiasty jest trudny czy łatwy w chodzowli czy trzeba jakies specjalne pozywnienie dla niego itd. Bardzo prosze o szybką odpowiedź.
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
tomjar - 13.11.2009
dzieki wszytstkim juz wiem co kupie.
3 Żabki wodne akwariowe
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
ethnix - 13.11.2009
kostek napisał(a):Ethnix, widzę, że zrobiłeś gotowca odnośnie korekty obsad u początkujących
W sumie to może admin mógłby podczas rejestracji wysyłać powitalną wiadomość mniej więcej tej treści 
A jak

Pisać to samo w kółko palce mnie już bolą. Wiadomość powitalna powinna przychodzić z informacją "wołami", że forum posiada opcję "szukaj".
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
kostek - 14.11.2009
O, to lepszy pomysł, bo forum wygląda nieco jak śmietnik z powtarzającymi się ciągle tymi samymi pytaniami. Aż współczuje moderatorom...
RE: 120 l z kiryskami, molinezjami i "glonojadami" - co dodać? -
tomjar - 14.11.2009
dzikei juz tego akwarium nie mam