Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
112l - skalary, neony, żałobniczki, zbrojnik, kiryski - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: 112l - skalary, neony, żałobniczki, zbrojnik, kiryski (/showthread.php?tid=17961)

1 2 3


112l - skalary, neony, żałobniczki, zbrojnik, kiryski - viktor - 03.03.2010

Witam, mam pytanie do was Smile

10x Neon Inessa
2x skalar
2x żałobniczka czarna
1x zbrojnik niebieski

co mogę jeszcze trzymać z tymi rybkami żeby były w zgodzie?


Wiem że jak skalary podrosną to zjedzą neonki ale to one jak będą wieksze to idą do innego zbiornika. narazie są małe SmileSmile 4-5cm dlugosci

Co myślicie o tych??

Akara błękitna
Akara Cętkowana
karaś ozdobny
molinezja
Gupik pawie oczko
bocja wspaniała

Nazwa tematu musi zawierać ogólny opis problemu, proszę rozróżniać działy forum -Olek.



RE: Ryby - peter10 - 03.03.2010

Może podaj wielkość zbiornika...


RE: Ryby - viktor - 03.03.2010

112l kupiłem niedawno bo miałem 25l mówili mi ze mały to kupiłem inny. ;D później jak podrosną skalary to będą w 200l ale na razie kasy nie miałem


Z czym trzymać Kiryski? - viktor - 16.04.2010

Witam, mam pytanie aktualnie mam 112l i mam tam 10 Neon inessa 1 zbrojnik niebieski, 3 skalary od 3 do 6 cm.

Na przyszłość chciałem się dowiedzieć co można trzymać z Kiryskami? i Brzankami ?

Tematy zostały połączone, proszę kontynuować dyskusję o obsadzie tego akwarium w jednym temacie - Kejdi



RE: Z czym trzymać Kiryski? - victus - 16.04.2010

Kiryski śmiało, z brzankami gorzej, mogą skubać skalary, chociaż to też jeszcze zależy jakie brzanki (wykluczam rekinią Wink )


RE: Z czym trzymać Kiryski? - ethnix - 18.04.2010

viktor napisał(a):Witam, mam pytanie aktualnie mam 112l i mam tam 10 Neon inessa 1 zbrojnik niebieski, 3 skalary od 3 do 6 cm.

Na przyszłość chciałem się dowiedzieć co można trzymać z Kiryskami? i Brzankami ?

Obsada jaką posiadasz jest bardzo zła. Musisz się natychmiast pozbyć skalarów. Nie są to ryby na ten litraż.
Zerknij do tego działu, żeby dobrać właściwa obsadę.
http://www.akwaswiat.net/obsada-100l-150l-wybierz-cos-dla-siebie-lub-t-14418.html
Nie rozumiem także co mają kiryski do brzanek w twoim pytaniu? Nie masz ani jednych, ani drugich. Kiryski możesz dokupić(8szt), mogą być z neonami,których stado powinieneś powiększyć do ok 20 szt. Żadne brzanki nie nadają się do tego zestawu. Nie ten biotop, nie to usposobienie.


RE: Z czym trzymać Kiryski? - viktor - 18.04.2010

Wiem, przepraszam źle napisałem to zdanie, chodzi mi co można trzymać z tymi rybami, ale bez tych co są w moim litrażu.


RE: Z czym trzymać Kiryski? - ethnix - 19.04.2010

viktor napisał(a):Wiem, przepraszam źle napisałem to zdanie, chodzi mi co można trzymać z tymi rybami, ale bez tych co są w moim litrażu.

Możesz trzymać w zasadzie większość średnich rybek z Ameryki w twoim litrażu. Pod warunkiem pozbycia się skalarów i doprowadzenia obsady do porządku. Mogą to być:
- rybki ławicowe:neony/bystrzyki/zwinniki
- mniejsze pielęgniczki: Ramireza/Agassiza/Boliwijska/Kakadu/Nijssen/Trifasciata/Borelli/Akara kratkowana
- zbrojnik niebieski


RE: Z czym trzymać Kiryski? - mpc - 21.04.2010

podepne sie do pytania o kiryski czy mozna je trzymac z akarami pomaranczowopletwymi?


RE: Z czym trzymać Kiryski? - Kroczek33 - 22.04.2010

bojownik1997 napisał(a):www.twierdzaonline.pl
A ten co!!!!?

A propo pytania:
wcześniej mówiłeś o brzankach, ja uważam że np. sumatrzańskie 8szt dałoby radę w 112l.
A na kiryski bym przy nich uważał żeby ich nie pogoniły za dużoTongue
ALe jak koledzy tu radzą, oddaj skalarki bo minimum dla nich to 200-250l