112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
Silverrro - 10.03.2010
Witam serdecznie jestem nowy na forum oraz początkujacym akwarysta.
ostatnio maiłę w moim akwa chorobę prawdopodobnie plesniawkę lub posocznicę.
Niestety kilka rybek odeszło zostały te co poniżej
Przygotowuję się do zarybienia akwa tylko mam problem z dobraniem kolegów dla isteniejących rybek????
Akwarium 112 l.
Filtr HAILEA BT 700
GRZAŁKA HAILEA 100W
1 TELESKOP
5 NEONKÓW BYŁO ZOSTAŁ 1
12 GUPIKÓW ZOSTAŁO 3 SAMCE I 1 SAMICA
1 GLONOJAD
1 KOSIARKA
+ kilka malutkich
POKARM
CODZIENIIE ICHTIO-VIT TROPICAL
CZASAMI NOVO COLOR JBL, ANIMIN TERTRY,ACTI VEGETAL
DODAŁEM uzdatniacza wody biotopol, Biostarter akwariów DENITROL
Jeszce HEALTHOSAN, oraz CMF i sół akwarystyczną
temperatura 26 zwiększam do 30 i wszystko ustapiło
tylko jak dalej robić zeby nowe rybki nie wpadły w chorobę???
RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
pawllo0808 - 10.03.2010
kwarantanna tu nawet nie pomoze, bo choroba moze wyjsc nawet po tygodniu( jesli chodzi o zakup nowych rybek i jesli są zarażone) ja bym dokupił parke ramirez,neonki bym zlikwidował poniewaz duzym welonkom bardzo smakują neonki i czesto je zjadają a zamiast neonków np rozbory klinowe
RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
Silverrro - 10.03.2010
Czyli rozumiem że jak dokupie nowe rybki to mimo środków które stosowałem i tak nic nie da ???
Moze jest jakiś sposób poza całym restartem akwa żeby zlikwidowac moje choroby???
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
pawllo0808 - 10.03.2010
healtosan jest dobrym srodkiem profilaktycznym ja go uzywam i nie mam powaznych chorób( miałem jeden raz posocznice i tylko mi jedna rybka padła i nie rozprzestrzeniło sie na inne ryby podniesc temperature do 30 tak na dzien lub dwa i bakterie wyginą ( wczesniej dodając helatosaN)i uda sie opanowac rozwój chorób
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
Silverrro - 10.03.2010
temperatura już drugi dzień 30 stopni i tak healtosan daje 5 ml codziennie co 24 h.
Kiedy skończyć podawanie i zaproponuj jakas ciekawą obsadę
dzięki z góry
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
pawllo0808 - 10.03.2010
mysle ze jutro wieczorem juz mozesz wrócic do normalnej temperatury ,a masz zamiar oddawac jakies rybki czy dobrac chcesz do tego?
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
Silverrro - 10.03.2010
piszą że powinienem oddać kosiarke i teleskopa lecz jakby sie udało to bym z chęcią je zostawił
Porosze o obsadę z istniejącymi rybkami i druga z wymianą
twoje pomysły
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
pawllo0808 - 10.03.2010
dokupic z 5 neonków, samicy pawiego oczka nie dopukuj bo mozesz miec problem z małymi rybkami no chyba ze chcesz miec to ok, 2+2 pielęgnicki ramirezy,
a jesli nowe to tez ramirezy, bystrzyki parańskie z 10 sztuk (super wyglądają w łąwicy) z 6 kirysków, noi teleskop
RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
maja - 10.03.2010
Silverrro napisał(a):Moze jest jakiś sposób poza całym restartem akwa żeby zlikwidowac moje choroby???
Czy ty podmieniasz wodę w tym zbiorniku? Jak często, w jakiej ilości? Filtr chodzi non stop?
RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? -
Silverrro - 10.03.2010
Tak filtr chodzi non stop
Wodę podmieniam raz w tygodniu około 20 litrów ze 112 l.