Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? (/showthread.php?tid=18202)

1 2 3


112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

Witam serdecznie jestem nowy na forum oraz początkujacym akwarysta.
ostatnio maiłę w moim akwa chorobę prawdopodobnie plesniawkę lub posocznicę.
Niestety kilka rybek odeszło zostały te co poniżej
Przygotowuję się do zarybienia akwa tylko mam problem z dobraniem kolegów dla isteniejących rybek????

Akwarium 112 l.
Filtr HAILEA BT 700
GRZAŁKA HAILEA 100W
1 TELESKOP
5 NEONKÓW BYŁO ZOSTAŁ 1
12 GUPIKÓW ZOSTAŁO 3 SAMCE I 1 SAMICA
1 GLONOJAD
1 KOSIARKA
+ kilka malutkich

POKARM
CODZIENIIE ICHTIO-VIT TROPICAL
CZASAMI NOVO COLOR JBL, ANIMIN TERTRY,ACTI VEGETAL

DODAŁEM uzdatniacza wody biotopol, Biostarter akwariów DENITROL
Jeszce HEALTHOSAN, oraz CMF i sół akwarystyczną

temperatura 26 zwiększam do 30 i wszystko ustapiło
tylko jak dalej robić zeby nowe rybki nie wpadły w chorobę???


RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? - pawllo0808 - 10.03.2010

kwarantanna tu nawet nie pomoze, bo choroba moze wyjsc nawet po tygodniu( jesli chodzi o zakup nowych rybek i jesli są zarażone) ja bym dokupił parke ramirez,neonki bym zlikwidował poniewaz duzym welonkom bardzo smakują neonki i czesto je zjadają a zamiast neonków np rozbory klinowe


RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

Czyli rozumiem że jak dokupie nowe rybki to mimo środków które stosowałem i tak nic nie da ???
Moze jest jakiś sposób poza całym restartem akwa żeby zlikwidowac moje choroby???


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - pawllo0808 - 10.03.2010

healtosan jest dobrym srodkiem profilaktycznym ja go uzywam i nie mam powaznych chorób( miałem jeden raz posocznice i tylko mi jedna rybka padła i nie rozprzestrzeniło sie na inne ryby podniesc temperature do 30 tak na dzien lub dwa i bakterie wyginą ( wczesniej dodając helatosaN)i uda sie opanowac rozwój chorób


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

temperatura już drugi dzień 30 stopni i tak healtosan daje 5 ml codziennie co 24 h.
Kiedy skończyć podawanie i zaproponuj jakas ciekawą obsadę
dzięki z góry


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - pawllo0808 - 10.03.2010

mysle ze jutro wieczorem juz mozesz wrócic do normalnej temperatury ,a masz zamiar oddawac jakies rybki czy dobrac chcesz do tego?


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

piszą że powinienem oddać kosiarke i teleskopa lecz jakby sie udało to bym z chęcią je zostawił
Porosze o obsadę z istniejącymi rybkami i druga z wymianą
twoje pomysły


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - pawllo0808 - 10.03.2010

dokupic z 5 neonków, samicy pawiego oczka nie dopukuj bo mozesz miec problem z małymi rybkami no chyba ze chcesz miec to ok, 2+2 pielęgnicki ramirezy,


a jesli nowe to tez ramirezy, bystrzyki parańskie z 10 sztuk (super wyglądają w łąwicy) z 6 kirysków, noi teleskopSmile


RE: obsada akwa po chorobie co i jak ??? - maja - 10.03.2010

Silverrro napisał(a):Moze jest jakiś sposób poza całym restartem akwa żeby zlikwidowac moje choroby???
Czy ty podmieniasz wodę w tym zbiorniku? Jak często, w jakiej ilości? Filtr chodzi non stop?


RE: 112 - obsada akwa po chorobie co i jak ??? - Silverrro - 10.03.2010

Tak filtr chodzi non stop
Wodę podmieniam raz w tygodniu około 20 litrów ze 112 l.