Obsada w 60l - skalar, zbrojnik,mieczyk, molinezje, gupik, kirysy, 4 gurami -
mateusz9559 - 14.03.2010
Witam!
Mam pytanie jakie mogę trzymać ryby w 60l? Mam już
2 Kirysy Spiżowe
Gupika
Molinezja Black Molly
Mieczyka Hallera
Skalara
2 Zbrojowniki
Co mogę dokupić co muszę oddać proszę o propozycje!
Nazwa tematu została poprawiona.
Powinna opisywać problem.
Kejdi
RE: Obsada w 60l ryby -
peter10 - 14.03.2010
2 Kirysy Spiżowe
(ryba stadna)
Gupika
Molinezja Black Molly
(mały zbiornik dla niej)
Mieczyka Hallera
(mały zbiornik)
Skalara
(mały zbiornik)
2 Zbrojowniki
(chyba zbrojniki , mały zbiornik)
Innych odpowiedzi nie uzyskasz. Przejrzyj tematy dotyczące obsad takiego litrażu - w dziale obsad, właśnie tam powinien zostać umieszczony tego typu temat (przenoszę do śmietnika).
http://www.akwaswiat.net/search.php?action=results&sid=2ada5308d8308974658af9a394905a29&sortby=lastpost&order=desc
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ - Kejdi
ROŚLINY DO AKWARIUM 60L -
mateusz9559 - 24.04.2010
Witam!
Mam pytanie mam już akwarium od około roku i muszę zrobić restart bo nic mi nie rośnie i mam kilka pytań. Jakie mogę posadzić rośliny chciałbym mieć z przodu trawnik który fajnie by było aby obrastał na korzeniu. Na reszcie się nie zam więc nie wiem jakie rośliny były by najlepsze czekam na propozycje! Oto co mam w akwarium:
Rośliny
Kryptokoryna
Trawka
Ryby
4 gurami marmurkowe (małe)
3 platynki (2 małe)
2 zbrojniki
skalar
molinezja black molly
gupik
2 mieczyki (1 mała )
Sprzęt:
grzałka 50W
filtr aquaszut 750 z wkładem gąbkowym
świetlówka standardowa jaka była przy pokrywie T8 15W
filtr hailea 300 z wkładem z nitrasu
Tematy zostały połączone, i tak wszystko kręciło się będzie wokół obsady.
Jak już powiedziano, tu są rośliny :
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-rosliny-dla-kazdego-i-na-start-zbiornika-t-8391.html
Kejdi
RE: ROŚLINY DO AKWARIUM 60L -
susel - 24.04.2010
Rośliny znajdziesz w temacie o" niewymagających roślinach dla każdego ". I obsada do oddania!
RE: Obsada w 60l ryby -
Kejdi - 24.04.2010
mateusz9559, po co zakładasz temat z pytaniem o obsadę skoro zamiast stosować się do udzielonych Ci rad wpuszczasz do tego mikro akwarium kolejne ryby ?
RE: ROŚLINY DO AKWARIUM 60L -
ethnix - 24.04.2010
mateusz9559 napisał(a):Witam!
Mam pytanie mam już akwarium od około roku i muszę zrobić restart bo nic mi nie rośnie i mam kilka pytań. Jakie mogę posadzić rośliny chciałbym mieć z przodu trawnik który fajnie by było aby obrastał na korzeniu. Na reszcie się nie zam więc nie wiem jakie rośliny były by najlepsze czekam na propozycje! Oto co mam w akwarium:
Rośliny
Kryptokoryna
Trawka
Ryby
4 gurami marmurkowe (małe)
3 platynki (2 małe)
2 zbrojniki
skalar
molinezja black molly
gupik
2 mieczyki (1 mała )
Sprzęt:
grzałka 50W
filtr aquaszut 750 z wkładem gąbkowym
świetlówka standardowa jaka była przy pokrywie T8 15W
filtr hailea 300 z wkładem z nitrasu
Tematy zostały połączone, i tak wszystko kręciło się będzie wokół obsady.
Jak już powiedziano, tu są rośliny :
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-rosliny-dla-kazdego-i-na-start-zbiornika-t-8391.html
Kejdi
Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że masz jakiś problem. Nie chce tego nazywać po imieniu. Przecież w poniższych tematach wszyscy wyraźnie ci powiedzieli, że masz o wiele za mały zbiornik na ryby, które posiadasz. Po co więc po raz któryś zawracasz głowę tym samym pytaniem?
http://www.akwaswiat.net/problem-z-gurami-mniejszy-osobnik-sie-chowa-t-18573.html
http://www.akwaswiat.net/sniecie-ryb-ratunku-pomocy-t-17444.html
Tutaj masz problemy ze zbiornikiem z racji na kiepska filtrację, wiadomo z jakiego powodu (bardzo złej obsady), ale dalej udajesz ....
http://www.akwaswiat.net/jak-szybko-obnizyc-poziom-no3-w-akwarium-t-17520.html
Proszę skoro nie możesz zerknąć kilka postów wyżej na przyklejony temat z obsadami do twojego litrażu, wkleję ci je tutaj, nie mówię już o opcji "szukaj".
http://www.akwaswiat.net/obsada-50l-90l-wybierz-cos-dla-siebie-lub-t-17467.html
Uprzedzając twoje pytania, bądź kolejne nowe tematy, czy możesz tą lub tamtą rybę. Nie, nie możesz. Są tu gotowe obsady z częściej spotykanych ryb.
Proponowana Obsada:
Ameryka:
- Ławica do wyboru:
x10-12 Neon inessa
x10-12 Bystrzyk Amandy lub Ozdobny
x10-12 Bystrzyk barwny
x10-12 Drobnoustek Obrzeżony
x10-12 Zwinnik Jarzeniec
- Na dno:
x5/6 - Kirysek Lamparci/Panda/Spiżowy
x5 Otosek
- Większa rybka:
parka Pielęgniczki Ramireza
harem 1+2/3 Pielegniczki Borelli
Azja:
- Ławica do wyboru:
x15-20 Microrazbora galaxy
x15-20 Razbora karowata
x12-15 Razbora Hengela
x12-15 Razbora Espei
x10-12 Razbora klinowa
- Większa rybka:
harem Bojownika 1+2/3
RE: ROŚLINY DO AKWARIUM 60L -
mateusz9559 - 24.04.2010
A ile mogę trzymać tych pielęgnic ramireza tylko jedną parę? Czy mogę trzymać z nimi inne ryby?
RE: ROŚLINY DO AKWARIUM 60L -
ethnix - 25.04.2010
mateusz9559 napisał(a):A ile mogę trzymać tych pielęgnic ramireza tylko jedną parę? Czy mogę trzymać z nimi inne ryby?
Czy widzisz co jest napisane powyżej? Wybierasz jedną rybkę ławicową (ilość podana) do tego Razmirezki (parka) i Kiryski bądź Otoski. Czy coś jeszcze wytłumaczyć?