ogólne 150L Obsada -
dziarkiewicz - 16.03.2010
Witam mam takie pytanie posiadam od kilku dni w moim akwarium nastepujące rybki:
1xBocja wspaniała
4x Brzanki
10x Neonków Inesa
4x Gupiki
2xKosiarka
3x Danio
1x Mieczyk
1x Glonojad

(złoty)
1x Molinezja
Pytanie Brzmi czy mogą być takie . ?? Są już kilka Dni i nic się niedzieje, dogadują sie
Ewentualnie co zmienic i co dolozyc??
RE: ogólne 150L Obsada -
wilku1177 - 16.03.2010
1xBocja wspaniała oddaj za mały zbiornik
4x Brzanki jakie?? albo decydujesz się na jedną ławicę czyli neony albo brzamki
10x Neonków Inesa wybierz jedną ławicę jak powyżej
4x Gupiki musisz wybrać danio albo gupiki
2xKosiarka oddaj
3x Danio można zostawić ale wtedy daj ich około 8 szt.
1x Mieczyk oddaj
1x GlonojadBig Grin (złoty) jeden może być
1x Molinezja raczej oddaj
ja bym a twoim miejscu zrobił tak:
a)Ameryka
x20 Neon Inessa
1+3 P.Kakadu
x7 Otosek
2+4 Gupik Pawie Oczko
b)Azja
1+3 Prętnik Karłowaty
x20/25 Razbora Klinowa
x10 Sum Szklisty
x6 Piskorek Kuhli
(i tu się nie znam ale można raczej dorzucić te 8szt. Danio)
c)Ogólne
x8 Danio(sądzę że lamparcie)
x20/25 Neon Inessa/Razbora Klinowa
x10 Kirysek Pstry/Spiżowy
d)Brzanki
x15/20 Brzanka Sumatrzańska
x6 Bocja Karłowata
RE: ogólne 150L Obsada -
dziarkiewicz - 16.03.2010
Rozumiem będą wzięte pod uwage czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?
RE: ogólne 150L Obsada -
ethnix - 16.03.2010
dziarkiewicz napisał(a):Rozumiem będą wzięte pod uwage czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?
Co masz źle w obsadzie już wiesz. Należy się pozbyć niektórych ryb (Bocja, Kosiarka, Mieczyk, Molinezja?) Jeżeli doprowadzisz pozostałe do właściwych układów w jakich powinny żyć (stada/haremy itp) masz niemal dobra obsadę. Następnym razem, pytaj przed zakupem ryb, ponieważ to co kupiłeś to po prostu mix wszystkiego z całego świata w niewłaściwych układach zupełnie do siebie nie pasujący i rokujacy tylko problemy w zbiorniku. Poprzez pojęcie akwarium ogólnego nie mamy namyśli mieszania 30 gatunków po sztuce. W swoim litrażu, tak żeby to działało sprawnie jakieś 3 gatunki to będzie max.
Na forum działa świetnie opcja "szukaj" gdzie znajdziesz mnóstwo porad, oraz gotowych obsad do zbiorników podobnych do twojego.
Zanim użyjesz "szukaj" masz tutaj kilka propozycji:
- Ławica do wyboru:
x20/25 Neon inessa
x15/20 Neon czerwony
x15/20 Neon czarny
x15/20 Bystrzyk Amandy lub Ozdobny
x15/20 Drobnoustek Obrzeżony
x15/20 Razbora Hengela
x15/20 Razbora Espei
x15/20 Zwinnik Jarzeniec
x12/15 Tetra cesarska
x12/15 Tetra czarna
- Na dno (do wyboru)
x 8/10 Kirysek
x 6/8 Otosek
x 6 Piskorek
lub w połączeniu 6/8 Kirysek i 5/6 Otosek
Większa rybka dla kontrastu (do wyboru)
- Parka Pielęgniczki Ramireza
- harem 1+2 Pielęgniczka Kakadu (lub haremik/para innej mniejszej pielęgnczki)
- harem Bojownik 1+2 do wyboru
- harem 1+2/3 Prętnik karłowaty lub Prętnik trójbarwny
RE: ogólne 150L Obsada -
dziarkiewicz - 16.03.2010
Dziękuje bardzo za dokładne wyjaśnienie. Teraz już wszystko rozumiem. A napisze mi ktoś jeszcze, jakie mogą być skutki trzymanie właśnie czegoś takiego co mam?