Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
REGULAMIN DZIAŁU,czyli wszystko co powinno być zawarte w poście z prośbą o pomoc.OBOWIĄZUJE OD 15.03.09 - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Choroby ryb (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Temat: REGULAMIN DZIAŁU,czyli wszystko co powinno być zawarte w poście z prośbą o pomoc.OBOWIĄZUJE OD 15.03.09 (/showthread.php?tid=265)



REGULAMIN DZIAŁU,czyli wszystko co powinno być zawarte w poście z prośbą o pomoc.OBOWIĄZUJE OD 15.03.09 - Zyryx - 13.01.2005

Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:

- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
- dokładny opis choroby (obowiązkowe dobrej jakości zdjęcie poszkodowanych/całego zbiornika)
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
- obecność żywych roślin(ilość i gatunki, ocena kondycji)
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium).
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)

Proszę starać się opisać wszystko co związane z funkcjonowaniem akwarium, przede wszystkim wszelkie wprowadzane aktualnie zmiany. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce Smile.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.
Wszelkie posty nie niosące ze sobą treści regulaminu będą usuwane.



Zanim napiszesz - Kesi - 22.02.2006

Sprawdź sam(sama) najpierw objawy i spróbuj zidentyfikować chorobę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_ryb_akwariowych#Choroby_wywo.C5.82ywane_niekorzystnymi_czynnikami_.C5.9Brodowiska