REGULAMIN DZIAŁU,czyli wszystko co powinno być zawarte w poście z prośbą o pomoc.OBOWIĄZUJE OD 15.03.09 -
Zyryx - 13.01.2005
Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:
- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
- dokładny opis choroby (
obowiązkowe dobrej jakości zdjęcie poszkodowanych/całego zbiornika)
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
- obecność żywych roślin(ilość i gatunki, ocena kondycji)
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium).
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)
Proszę starać się opisać wszystko co związane z funkcjonowaniem akwarium, przede wszystkim wszelkie wprowadzane aktualnie zmiany. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce

.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.
Wszelkie posty nie niosące ze sobą treści regulaminu będą usuwane.
Zanim napiszesz -
Kesi - 22.02.2006
Sprawdź sam(sama) najpierw objawy i spróbuj zidentyfikować chorobę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_ryb_akwariowych#Choroby_wywo.C5.82ywane_niekorzystnymi_czynnikami_.C5.9Brodowiska