Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Tworzenie nowego akwarium morskiego 480L - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Biotopy (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Akwarystyka morska (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Temat: Tworzenie nowego akwarium morskiego 480L (/showthread.php?tid=30992)



Tworzenie nowego akwarium morskiego 480L - fabi1990 - 20.01.2012

Na początek witam wszystkich na forum Smile Jestem tu nowy ale zamierzam się udzielać i zaglądać jak najwięcej Smile

A teraz do rzeczy, na akwarystyce się zbytnio nie znam tyle że mam akwarium w firmie ok 400l, a z akwarystyką morską nie miałem nigdy do czynienia ale chciałbym zacząć tą niesamowitą przygodę... a więc tak...
Znalazłem akwarium o pojemności 480 L (nie chciałem żeby było za małe) myślę że pojemność była by ok ale nie mam pewności co do wymiarów:

wysokość 80 cm
szerokość - 50 cm
długość - 120 cm
wiem że akwarium powinno być niższe a szersze ale to jest zabudowane w szafkę, wygląda ładnie a do tego jest w dużej promocji. Do tego zestawu jest lampa, cztery rzędy oświetlenia T5, SUMP czterokomorowy 50L i dwa kominy w akwarium. Do tego chciałem dokupić odpieniacz: http://allegro.pl/octopus-odpieniacz-nw-220-6540-warszawa-i2017021778.html (przemawia nie za wysoka cena, a bardzo duża wydajność, tylko czy nie za duża?) i świetlówki morskie. Do tego jakieś falowniki i grzałka i to by było chyba na tyle.

Na początek chciałbym tam włożyć trochę żywej skały, może trochę suchej i kilka korali (głównie miękkie i łatwe do utrzymania) no i piasek a jeśli ten etap przejdę pomyślnie 1-2miesięcy próby to dokupił bym kilka rybek (na początek chyba błazenki ok 5szt) i jeśli udało by mi się to wszytko ogarnąć to wtedy dokupił bym inne stworzenia i rybki.

To na razie tyle... proszę o jakieś opinie czy taki zestaw będzie dobry... czy może rozejrzeć się za czymś innym i może jakieś porady na początek mile widziane Smile


Updated SMB knowledgebase Info - FrankJScott - 02.06.2022

In response to the libraryon talking about weight loss surgery turkey, weight loss surgery uk forum, which shake is best for weight loss, how much is the weight loss injection, cbd wholesale uk prices, hemp fabric manufacturers uk, I highly suggest this top rated weight loss advice or what was used before xerox machine, diet tablets that actually work uk, organic clothing canada baby, weight loss injections nhs uk, weight loss tablets that actually work australia, best knowledge base software open source, not to mention this updated SMB knowledgebase url alongside all weight loss injections uk ozempic, can you get saxenda on the nhs, can you make your own weight loss shakes, rockwell diner hours, weight loss tablets from gp, which is the closest synonym for the word distinctive, not to mention this awesome SMB knowledgebase url which is also great. Also have a look at this high rated hemp products link alongside all weight loss clinic london phentermine, weight loss nhs pills, xls weight loss shakes reviews, high cbd oil uk amazon, weight loss pill backed by dragons den, where can i get semaglutide for weight loss, on top of this recommended weight loss url as well as hemp processing companies, cbd products for sale colorado, hemp oil indiamart, weight loss tips at home for teenage girl, weight loss injections saxenda cost, how to use netbeans gui builder, as well as best SMB knowledgebase url which is also worth a look. I also suggest this top rated hemp products url as well as hemp oil for sale on ebay, newborn weight loss calculator nhs, is industrial hemp legal in india, knowledgebase builder free, keto weight loss tablets dragons den, hemp seed oil suppliers uk, not to mention this top SMB knowledgebase details not to mention booker shawfield phone number, is hemp legal in australia, what is premise software, weight loss calorie calculator uk, open source knowledge base software, can i get weight loss injections on the nhs, on top of top SMB knowledgebase url which is also great. Finally, have a look at this best SMB knowledgebase info for good measure. Check more Recommended Hemp Products Site 77dbfb2