Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[OT] Wydzielony temat - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: O forum (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Hyde Park (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Temat: [OT] Wydzielony temat (/showthread.php?tid=34643)

1 2 3 4 5 6 7


[OT] Wydzielony temat - oskar777 - 28.12.2012

(28.12.2012, 14:07)krzysztof903 napisał(a):  każdy ma prawo własnego zdania i zmiany w każdej sprawie, w każdej chwili ale jaki to ma związek z tematem?
Zmianę zdania bym zrozumiał gdybyś miał trochę większe doświadczenia z tymi filtrami. Związek z tematem ma taki, że niedawno sam się wahałeś czy taki sprzęt kupić czy nie lepiej dołożyć właśnie do Aquaela a teraz już nagle jesteś do niego super przekonany i śmiało je polecasz. Sam nie wiesz jak długo ten HBL Ci podziała więc nie wiem czy warto to polecać komuś kto chce kupić porządną kaskadę, porządnej firmy i z bardzo dobrymi opiniami. Zwłaszcza z Twojej strony taka porada brzmi dziwnie bo za krótko masz ten sprzęt i sam stwierdziłeś, że w internecie ciężko znaleźć jakieś konkretne opinie na ich temat. Jak już są to w większości jedyną zaletą jaka jest wymieniana to tylko ich cena i nic poza tym. Poczytać można za to wiele opinii mówiących, że filtry stają się głośne, pokrywy hałasują, mają zaniżoną wydajność i następnym razem dołożyli by do lepszego sprzętu.
Twoje bardzo mądre stwierdzenie "jestem za biedny by oszczędzać" jest jak najbardziej prawdziwe i doskonale pasuje do jakości tych filtrów. Są to pozorne oszczędności bo lepiej kupić sprzęt sprawdzony i pewny niż się wk..ć, jak coś za chwilę przestanie działać. Są oczywiście osoby w pełni zadowolone z tych filtrów ale więcej znajdziesz osób zadowolonych z Aquaela niż HBL i sam pewnie mając do wyboru filtr za darmo to wybrałbyś Aquaela chociaż HBL też filtruje...


RE: Grzałka i filterek. - klosek - 28.12.2012

Dlaczego tam gdzie piszę Krzysztof jest zawsze po 3 strony postów i zawsze jest to wymiana zdań i to dość konkretna ?

Ja w ogóle nie jestem zwolennikiem kupowania podróbek czy zamienników to się tyczy ubrań i wszystkich innych dziedzin życia jeżeli chcemy mieć coś długo i porzadne kupujemy markowe.


RE: Grzałka i filterek. - oskar777 - 28.12.2012

Bo Krzysztof pisze inaczej w każdym temacie i jego wypowiedzi wzajemnie się wykluczają. Tu HBL, tam Aquael, na grzałkach by nie oszczędzał a sam pyta o chińskie, ehh...
Stwierdzenie, że filtr HBL jest dobry bo też filtruje to tak jakby stwierdzić, że Maluch wystarczy zamiast Mercedesa bo też jeździ.


RE: Grzałka i filterek. - BlackHawk88 - 28.12.2012

Panowie, teraz na poważnie. Jak wspomniał klosek w każdym temacie z waszymi postami musi dojść do jakiś przepychanek. Nie chce dawać nikomu ostrzeżeń bo to mija się z celem. Jesteście inteligentnymi ludźmi także albo kończycie swoje rozmowy na pw albo nie komentujecie tak swoich postów. Następny post nie na temat będzie przeze mnie usuwany, jak się będzie powtarzać to niestety te warny polecą.


RE: Grzałka i filterek. - oskar777 - 28.12.2012

Bo tak jak Ci napisałem na PW Krzysztof bzdury pisze i wprowadza ludzi w błąd. Napisanie mu na PW nic nie da. Jak mu się HBL rozwali to znowu wróci do poprzedniego zdania i stwierdzi, że nie warto ich kupować to po co takie "cenne" rady?


RE: Grzałka i filterek. - BlackHawk88 - 28.12.2012

Proszę, macie tutaj temat, możecie w nim wymieniać się zdaniami jeżeli na pw coś nie pasuje. Tylko proszę nie komentujcie swoich postów w innych tematach, tylko tutaj.

P.S Nie miałem pojęcia jak nazwać ten temat.


[split] akwarium 240l - krzysztof903 - 29.12.2012

wylot przymkniesz to zwykła zaślepka rozpraszająca strumieć (kaskady sa przykładem działania tego), ale wlot nie, bo silnik i tak pracuje cały czas na pełnej mocy... Co za arogancja bez wiedzy praktycznej....


RE: akwarium 240l - oskar777 - 29.12.2012

W Twoim wypadku tak. Debil jesteś tak jak to już ktoś kiedyś napisał.

Prosiłem o coś was, bynajmniej tutaj za obrażanie już ostrzeżenie muszę dać: 10%. - BlackHawk88


RE: akwarium 240l - krzysztof903 - 29.12.2012

ciekawe czy znasz to pojęcie i jego znaczenie... Bo jeśli nie znasz, to pokazujesz tylko że....

Ps: kup chińska kaskadę i sprawdź jego działanie i jak jest zrobione pokrętło regulacji. We wszystkich filtrach i typach stosuje się taka technikę, tyle, że wyglądająca inaczej.
By zmniejszyć faktyczny przepływ to musiałbyś zmniejszyć obroty głowicy, czyli zmniejszyć przepływ l/h, a tego nie zrobisz, takim pokrętłem.... bo taka na wylocie zaślepka jest tańszym rozwiązaniem.

Koniec OT


RE: akwarium 240l - oskar777 - 29.12.2012

Znam pojęcie debilizmu w sensie medycznym. Przyjęło sie jednak nazywaniem debilem osob takich jak Ty. Piszesz ze zmniejszanie przepływu szkodzi filtrom a teraz ze to nic nie daje.