Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Wężogłowy żabie :D [112l] - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: Wężogłowy żabie :D [112l] (/showthread.php?tid=35738)

1 2 3 4


Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 14.04.2013

Witam serdecznie Big Grin
Chciałbym przedstawić Wam moje maleństwa, które od jakiegoś już czasu pływają u mnie w 112l. A wiec, kupiłem je jako 2-3cm przecinaki w ilości 5 sztuk i tak sobie pływały do momentu dobrania się pary. Obecnie jest już ich tylko 2 sztuki i mile mnie zaskakują Wink
Może coś o rybach w wielkim skrucie;
Channa gachua bengal blue dorasta podobno do około 20cm, więc jest to jeden z mniejszych Wężogłowów. Pochodzi z Niziny Hindustańskiej, która leży w Azji Południowej.
Jest rybą tropikalną i preferowana temp. to około 25-26*C. Dla pary wystarczy dobrze zarośniete 112l.
Generalnie większość gachua jest owadożerne, jednak z tego co widzę to uwielbiają danio wszelkiej maści Big Grin
Jako dodatkowa absada pływają jeszcze z nimi bojowniki.
Coś o baniaczku;
Akwa stadard wromak 112l 80x35x40h
Oświetlenie standard 2x18w z odbłyśnikami
Grzałka 100w
Filtr chińczyk hw 302a
Podłoże to piasek 1mm, a pod nim ziemia ogrodowa
Korzenie i kamienie
Obsada;
Parka Channa gachua bengal blue około 10cm
Para bojownika
xxx krewetek (nie wiem jak długo będą pływały Big Grin )
Flora;
Kryptokoryny w 6 gatunkach
Lotos zielony
Valisneria asiatica
Pistie
Microsorium windelov

Sytuacja w baniaku jest dość ciekawa Wink

FILM

Po tym jak to nagrałem (około 3tygodni temu), odłowiłem 3szt i sprzedałem. Wczoraj znów przyłapałem ryby na igraszkach, a dzisiaj zastałem samczyka inkubującego ikrę Big Grin
Zdjęcia baniaka dodam później.


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - desmont05pl - 14.04.2013

To ile ty masz tych baniaków z channami? Tongue Niedługo stawiam baniaczek 140l to jak będziesz miał małe to zamawiam kilka sztuk Tongue


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 14.04.2013

Generalnie poki co to tylko 2 gatunki: gachua i ornati. Assamow sie pozbylem bo kopulowaly jak w "modzie na sukces" - kazda z kazda Smile hehehe. Obecnie 300l stoi puste i generalnie mam plan na nie Smile szatanski plan Big Grin


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - desmont05pl - 14.04.2013

A możesz jakoś rozminąć swoją myśl? Smile


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 14.04.2013

Nie chcę zapeszać póki co Wink Ale generalnie to będzie zębato Smile


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - desmont05pl - 14.04.2013

Wrzucił byś jakieś zdjęcia tego baniaczka.


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 16.04.2013

[attachment=20884]Tak wyglądał baniak przed odłowieniem 3 sztuk. Teraz zamiast valisneri po prawej stronie jest lotos zielony x 2 i kilka sadzonek kryptokoryny wendtii. Podobnie po lewej stronie, zamiast tego zielska są kryptokoryny wendtii, środek zbiornika się nie zmienił.
Obecnie gachuy przemeblowały baniak po swojemu. Kilka sadzonek pływa, dno delikatnie przekopana więc nie ma zbytnio co pokazywać.


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 17.04.2013

Krótki film z samcem inkubującym ikrę. Widać też cały aranż zbiornika i wykopane rośliny.

FILM


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - apri cort - 17.04.2013

Fajny baniak, w moim klimacie Wink Żałowałam trochę nurzańca, ale z lotosem też jest fajnie. To ten samiec inkubuje w pysku...?


RE: Wężogłowy żabie :D [112l] - Dawid N - 17.04.2013

Dzięki Big Grin
Tak Apri, on je ma w pyszczku, dlatego ma taką napiętą mordkę od spodu.
Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, właśnie widziałem malutkie 2mm przecinaki, które przez przypadek wypuścił samiec, a teraz samica mozolnie je zbiera i przynosi w okolice tam gdzie pływa samiec. Nie liczę na to, że coś odchowają za pierwszym razem, ale ogólnie wielki sukces, że takie młode ryby staneły na wysokości zadania i dzielnie starają się jak moga Big Grin