25.04.2009, 18:42
witam
zainteresowałam się wzbogaceniem mojego 112l akwarium w CO2
Jak na razie mam tabletki z Sery,które wrzuca się do dyfuzora-niestety starczają tylko na kilka godzin.Kupiłam dzisiaj butlę z CO2 1000ml z firmy Plantis.Ale z doświadczeia wiem, że one mało dają.Z bimbrownią próbowałam,zarówno na drożdże jak i sodę z kwaskiem;w obu przypadkach poniosłam klęskę.Może źle dozowałam CO2, może gaz nie rozpuszczał się dobrze w wodzie, ciągle wskazywało na jego niedobór.Ostatnio znalazłam w sklepie wysyłkowym taki produkt:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4144
ale także taki:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4143
oraz:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Bio_..._49___4142
Mam dylemat.Nie wiem czy kupować tą butlę(25 zł) czy tylko wytwornicę(46 zł).O zestawie nie myślę, ponieważ już posiadam dyfuzor na 100l.
Chciałam się tylko dowiedzieć czy do tej wytwornicy trzeba coś dokupować i który produkt wybrać?
zainteresowałam się wzbogaceniem mojego 112l akwarium w CO2
Jak na razie mam tabletki z Sery,które wrzuca się do dyfuzora-niestety starczają tylko na kilka godzin.Kupiłam dzisiaj butlę z CO2 1000ml z firmy Plantis.Ale z doświadczeia wiem, że one mało dają.Z bimbrownią próbowałam,zarówno na drożdże jak i sodę z kwaskiem;w obu przypadkach poniosłam klęskę.Może źle dozowałam CO2, może gaz nie rozpuszczał się dobrze w wodzie, ciągle wskazywało na jego niedobór.Ostatnio znalazłam w sklepie wysyłkowym taki produkt:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4144
ale także taki:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4143
oraz:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Bio_..._49___4142
Mam dylemat.Nie wiem czy kupować tą butlę(25 zł) czy tylko wytwornicę(46 zł).O zestawie nie myślę, ponieważ już posiadam dyfuzor na 100l.
Chciałam się tylko dowiedzieć czy do tej wytwornicy trzeba coś dokupować i który produkt wybrać?
kocham jak rybki mają wodę bez paprochów-chciałbyś pływać w syfie?
http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=183156

. Problem z tym, że mieszkam w Anglii, a tu wszystko drogie. Wprawdzie w/w zestaw jest tańszy niż w Polsce +/-690zł, ale jak się zdaje butla jest za mała.