Postów: 779
29
Dołączył: 30.04.2009
peter10 napisał(a):to bym tylko kupił reduktor licznik i dyfuzor nic więcej
Licznik tez niepotrzebny, lepsza wspomniana przez Ciebie kroplówka - kosztuje 1zł w aptece.
http://www.allegro.pl/item859412437_redu...butli.html
http://www.allegro.pl/item859367187_wezy...oslin.html
http://www.allegro.pl/item859343361_prec...aczka.html
za ~ 111zł licząc 3m wężyka
http://www.allegro.pl/item865559232_redu...aczka.html
http://www.allegro.pl/item860978874_wezy...0_bar.html
http://www.allegro.pl/item860978870_prec...mozzi.html
za ~ 122zł licząc 3m wężyka
Oba zestawy przeze mnie zasugerowane posiadają wszystko czego potrzebujesz czyli: reduktor, szybko-złączka, wężyk i zaworek precyzyjny i każdy z zestawów jest u jednego sprzedawcy, także płacisz 1raz koszta przesyłki. Możesz też się rozejrzeć u nas w Trzmielu, z tym, że z tego co widzę obecnie nie mają w ofercie zaworka precyzyjnego.
http://www.allegro.pl/item856545849_redu...y_hit.html
http://www.allegro.pl/item856545865_zlac...ktora.html
http://www.allegro.pl/item859497859_wezy...owany.html
za ~ 88zł licząc 3m wężyka bez zaworka precyzyjnego, z tym, że możliwość odbioru osobistego (wrocław) i na pewno na sklepie będą mieli zaworek.
pozdrawiam
Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl
805L
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.12.2009, 11:42 {2} przez
victus.)
Postów: 5
4
Dołączył: 12.01.2010
Witam!
Pytanie jak w temacie? Czy mozna stosowac butle z co2 (NIE z argonem!!!) do zastosowan akwarystycznych?
Chodzi mniej/wiecej o takie butle:
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Disposable-mig...1e59b24759
Postów: 153
4
Dołączył: 06.08.2009
co2 to co2 jeśli tylko jest możliwość to podpiąć
[url=http://www.fastandfuriousfig.com/?u=414431][/url] zapraszam do ścigania się :D
Postów: 266
24
Dołączył: 09.02.2009
ruthi7 napisał(a):Witam!
Pytanie jak w temacie? Czy mozna stosowac butle z co2 (NIE z argonem!!!) do zastosowan akwarystycznych?
Chodzi mniej/wiecej o takie butle:
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Disposable-mig...1e59b24759
Kolego a gdzie argon masz w butli z co2?
Raczej pomyliłeś się i chodziło Ci o pominięcie reduktora argonowego, który zmniejsza ciśnienie gazu wychodzącego z butli.
Ta twoja butla raczej jest do paintballa, teraz najważniejsze jest jaki ma gwint (rozmiar) na wyjściu, jeżeli nakręcisz na niego reduktor to jedyną wadą zestawu będzie szybkie zużycie gazu a co za tym idzie częstsze napełnianie. Przejdź się do sklepu ppoż i powinni mieć butle na co2. i wyjdzie w podobnej cenie, bo 1,5 l kosztuje ok 100 zł a starczy zdecydowanie dłużej.
Postów: 5
4
Dołączył: 12.01.2010
Do migomatów są też butle 80%argon i 20% CO2 lub zbliżone.
Coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/5-x-DISPOSABLE-WEL...1c0f2cf387
Ale jak wspomniałem, są też butle z czystym Co2 bez argonu, które są podobno lepsze.
Co do instalacji to właśnie posiadam reduktor na takie butle, jedynie potrzebowałbym zaworu precyzyjnego na szybkozłączkę i instalacja praktycznie gotowa. W necie komplet 3 tych butli jest w cenie jednej w sklepie akwarystycznym... :/
Stąd moje pytanie, czy rozróżnia się co2 powiedzmy do zastosowań "spożywczych" (pub-y do piwa, akwarystyka) i do zastosowań "technicznych" (mogomaty spawalnicze)?
Jak to jest gdy napełniają wam butle w punktach, czy pytają do czego to chcecie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2010, 11:49 {2} przez
ruthi7.)
Postów: 363
6
Dołączył: 04.08.2009
Możesz używać gazu technicznego. Nie powinno być żadnych problemów.
126 L
Masz problem z moderatorem? Wydaje Ci się, że masz rację?
Daruj sobie. To i tak nie ma sensu.
Postów: 266
24
Dołączył: 09.02.2009
ruthi7 napisał(a):Jak to jest gdy napełniają wam butle w punktach, czy pytają do czego to chcecie?
Ja ostatnio używałem starej gaśnicy (twierdzili że tam był gaz spożywczy), a teraz mam co2 spożywcze, co do technicznego to ???, może techniczny ma jakieś zanieczyszczenia.
Mieszanki co2 z argonem to dla lepszego efektu spawania.
http://www.forum.eakwarystyka.eu/topics41/1234.htm
Chyba jedna chwała w sumie.
Co do zatrucia może i by mogło wystąpić ja używałem gaśnicy od marca i w tamtym tygodniu musiałem ponownie nabić.
Żadnych złych objawów nie było, bo i podmiany 30% tygodniowo.
Postów: 18
3
Dołączył: 16.01.2010
co jest lepsze do nawożenia co2 Easy-Life EasyCarbo
http://allegro.pl/item911726339_easy_lif...e_hit.html czy JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor
http://www.allegro.pl/item908642397_jbl_...w_co2.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2010, 23:57 {2} przez
weras97.)
Postów: 455
40
Dołączył: 18.08.2008
To drugie wygląda mi na troche bardziej profesjonalną bimbrownie a co zrobisz jak ten komponent się skończy?Proponuje zwykłą bimbrownie
Postów: 859
38
Dołączył: 10.12.2008
Napisz coś o zbiorniku.Trzeba się zastanowić,czy w ogóle jest sens bawić się w CO2
Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne
www.dfa.net.pl