Postów: 138
16
Dołączył: 01.03.2009
Zgadzam się z tobą panie Prezes-Artek, i tak zrobię
Postów: 20
6
Dołączył: 12.02.2010
Witam.Mam do Was prośbę o pomoc w doborze zestawy do Co2.
Moje akwa to 112l z dużą ilością roślin i światłem 0,7 na litr.Akwa ma dopiero 3 miesiące ale widzę że bez tego raczej nie będzie rewelacji.Oprócz tego dodaję go w płynie.Poniżej kilka linków może coś z tego mi poradzicie??
Budżet to ok 350zł max.I jest problem bo nie mam miejsca na dużą butlę więc dobrze by było może coś z mniejszych zestawów.Co o tym myślicie?
Dzięki za pomoc.
-
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technik...-5022.html
-http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-nano-akwarium/zestaw-aquaticnature-junior-p-4966.html
-http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-butla/zestaw-opcja5-p-4895.html
Jak macie jakieś inne propozycje to chętnie zobaczę.
Postów: 859
38
Dołączył: 10.12.2008
Za 350-400zł spokojnie sam złożysz sobie zestaw.Na allegro wszystko kupisz.Ja razem z butla 8kg i całym sprzętem dałem ok 400zł.
Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne
www.dfa.net.pl
Postów: 70
6
Dołączył: 04.03.2010
Postów: 20
6
Dołączył: 12.02.2010
A czy do tego zestawu miałbym jeszcze coś dokupić? (licznik bombelków, itp)
Na ile może starczyc taka butla mniej więceji i czy CO 2 jest niezbędny przy warunkach takich jak pisałem wyżej, czyli 0,7 w światła na litr? Czyli tych małych wymiennych i tańszych zestawów nie polecacie?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2010, 08:49 {2} przez
Moniuszko.)
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Czy ktoś posiada coś takiego?
http://www.allegro.pl/item1004054844_jbl..._akwa.html
Jak tak proszę o opinie jak się sprawdza. Dziękuję za posty typu- JBL dobra firma więc możesz temu zaufać lub kup sobie sondę PH

Proszę wyłącznie o opinie ludzi co mają to. Z góry dzięki
Postów: 41
2
Dołączył: 02.11.2009
Mam go od ponad roku. Działa fajnie tylko zmiany PH (zawartość co2) podaje z ok. 2 godzinnym opóźnieniem.
Dzięki niemu, tak wyregulowany mam czas podawania Co2, metodą prób, że Ph jest na stałym poziomie w ciągu 24 godzin.
Tradycyjnych testów paskowych na ph już nie używam a raczej nie używałem już długo.
Wstajesz rano, zerkasz, aha kolor zielonkowaty. ok
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2010, 23:50 {2} przez
saturator.)
Postów: 513
17
Dołączył: 11.09.2009
toomeka@wp.pl napisał(a):Czy ktoś posiada coś takiego?
http://www.allegro.pl/item1004054844_jbl..._akwa.html
Jak tak proszę o opinie jak się sprawdza. Dziękuję za posty typu- JBL dobra firma więc możesz temu zaufać lub kup sobie sondę PH
Proszę wyłącznie o opinie ludzi co mają to. Z góry dzięki
Mam takie cudo. Działa, ale kłamie

Wbrew zaleceniom producenta nie należy go kalibrować przy użyciu wody z akwarium, ale z wodą o KH=5. Wtedy wskazania będą zbliżone do prawdziwego stężenia CO2.
Postów: 279
5
Dołączył: 27.02.2010
A nie KH-4 ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2010, 20:24 {2} przez
krzychu777.)
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?
3promile-jak kłamie to czemu to oczko bo nie rozumiem.