Sonda: co?
Easy-Life EasyCarbo
JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor
    Wyniki sondy

  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium

(10.03.2011, 22:37)raftaj napisał(a):  
(07.03.2011, 23:42)maksiu85 napisał(a):  Czy taki zestaw będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-komple...75563.html
Czy jest on wart swoich pieniędzy?
Czy może kompletować całość oddzielnie i wyjdzie taniej?

Nikt nie może odpisać ?? pomóc ?? Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??

Wiem jedno. Posiadałem dwa takie reduktory co w tym zestawie i oba były do bani. Zmieniłem na jbl-a (fakt znacznie droższy ale jest idealnie)
Wiadomo. Człowiek patrzy na pieniądz ale niekiedy nie warto oszczędzać i nerwy tracić. Ktoś kiedyś mi pisał, że ciężko go wyregulować a ja swoje zrobiłem czego żałowałem.


Bulkas. Proponuję przetestować zestaw pod większym ciśnieniem. U mnie wyszło, że miałem dwa przecieki i też takie coś miało miejsce.

(10.03.2011, 22:37)raftaj napisał(a):  
(07.03.2011, 23:42)maksiu85 napisał(a):  Czy taki zestaw będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-komple...75563.html
Czy jest on wart swoich pieniędzy?
Czy może kompletować całość oddzielnie i wyjdzie taniej?

Nikt nie może odpisać ?? pomóc ?? Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??
Zestaw ok, tylko reduktor nieciekawy. Tak jak toomeka@wp.pl pisał i Bulkas zauważył, te reduktory mają czasem problemy z trzymaniem stałego ciśnienia, miewają skoki. Wg mnie lepszy jest zestaw "na sztywno", posiadałem wcześniej na złączkach, nie było za dobrze, zdecydowałem się na "sztywno". Dlaczego? Gdy wszystko było na złączkach powstawały mi nieszczelności, złączki niezbyt dobrze trzymały wężyk, on się wyginał, lekko naciągał przez ciężar elektrozaworu, zaworka precyzyjnego, co potem prężyło na licznik bąbelek. Elektrozawór grzał wężyk przez co ten też miał nieszczelności. Po połączeniu wszystkiego na sztywno jest elegancko. Żadnych nieszczelności, elektrozawór już się nie grzeje (jest bezpośrednio połączony z reduktorem, który działa jako radiator),nic mi nie pręży na wężach.

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L

http://www.youtube.com/watch?v=-Ia2iYC96...re=related

Wg. mnie coś wspaniałego.
Piękna mgiełka nie licząc tych większych bąbelków ale ktoś przedobrzył z ciśnieniem. Myślicie, że to jest robione na bazie lipy?
Szkoda, że u nas tego nie sprzedają bo bym kupił od ręki.

Ale taki atomizer chyba jest podłączany pod kubełek o ile się nie mylę. Są lepsze rozwiązania, lepsze tzn wyższy stopień rozpuszczalności co2 w wodzie, czyt. reaktor co2 z filtra narurowego. Poza tym nie masz bąbelków w akwarium Smile

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L

(20.03.2011, 18:09)victus napisał(a):  
(10.03.2011, 22:37)raftaj napisał(a):  
(07.03.2011, 23:42)maksiu85 napisał(a):  Czy taki zestaw będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-komple...75563.html
Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??
Zestaw ok, tylko reduktor nieciekawy. Tak jak toomeka@wp.pl pisał i Bulkas zauważył, te reduktory mają czasem problemy z trzymaniem stałego ciśnienia, miewają skoki. Wg mnie lepszy jest zestaw "na sztywno", posiadałem wcześniej na złączkach, nie było za dobrze, zdecydowałem się na "sztywno".


Przecież ten zestaw jest właśnie "na sztywno" chyba że coś źle interpretuję

Macie może jakiś sposób na w miarę efektywne rozprowadzanie CO2 z bimbrowni za pomocą kaskady FZN-3?

Według mnie, najlepiej jest ustawić dyfuzor pod wylotem filtra. Tzn. mocujesz go na dole zbiornika, ale tak żeby bąbelki lecąc do góry, były rozdmuchiwane przez filtr.
Nie chcesz tego tak rozwiązać? U mnie to się sprawdziało.

(20.06.2011, 22:11)Kondziu360 napisał(a):  Według mnie, najlepiej jest ustawić dyfuzor pod wylotem filtra. Tzn. mocujesz go na dole zbiornika, ale tak żeby bąbelki lecąc do góry, były rozdmuchiwane przez filtr.
Nie chcesz tego tak rozwiązać? U mnie to się sprawdziało.
Ale ja dyfuzora żadnego nie mam. Lipa to straszna lipa jest Smile
Może dać przewód od bimbrowni do wlotu filtra i CO2 będzie porywane do środka filtra na turbinę? Tam będzie dobrze rozbite a i z tego co wiem to co2 nie zaszkodzi bakteriom w filtrze.

Tego sposobu używałem kiedy miałem jeszcze 100l, była to moja pierwsza bimbrownia. Ale musiałem mieć nieszczelne zakrętki w butelkach, ponieważ z filtra leciało powietrze nawet wtedy, gdy zacier już nie pracował. Ale samo rozwiązanie na pewno nie jest złe, wydmuchiwane CO2 przez długi czas unosi się w toni.

Ja słyszałem, że szkodzi nie tylko bakteriom ale też głowicy a ile w tym prawdy???
Wolę nie próbować i kupię sobie niedługo coś takiego:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/dyfuzor...84e45f95e8
Wydaje mi się najsensowniejszym rozwiązaniem wśród reaktorów


Skocz do: