Postów: 14
1
Dołączył: 28.06.2010
Szukam 200l akwarium, tak patrze rozgladam sie i wpadlo mi woko takie cos:
http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-pok...10314.html
Ale mam watpliwosci czy to oplacalny interes? Czy nie lepiej kupic filtr itd osobno? Nie napisali co to za firma ani nic, wiec podejzewam ze jakoscia nie grzeszy a nie chcialabym zeby mi padl.
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
No nie opłaca się, patrząc po innych aukcjach to cena jest zawyżona o 100zł. Filtr to Hanza, czyli Chińczyk.
Postów: 14
3
Dołączył: 16.04.2011
Tetra Ex 700
JBL E900
Unimax 250
Co wybrać?
Postów: 215
2
Dołączył: 21.05.2011
JBL E900 ewentualnie Tetra Ex 700...
Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
(24.05.2011, 11:50)fur napisał(a): Szukam 200l akwarium, tak patrze rozgladam sie i wpadlo mi woko takie cos:
http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-pok...10314.html
Ale mam watpliwosci czy to oplacalny interes? Czy nie lepiej kupic filtr itd osobno? Nie napisali co to za firma ani nic, wiec podejzewam ze jakoscia nie grzeszy a nie chcialabym zeby mi padl.
Ja kupowałem u tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=14637902
ale nie wiem, czy ma 200 ltr. Przesyłka szybka i kapitalnie zabezpieczona oznakowana.
Nie kupuj profilowanych, no i najlepiej nie w zestawach, a niezbędne gratisy w stylu siatka, czy termometr to są w każdym akwarium na allegro
Postów: 14
1
Dołączył: 28.06.2010
O nie, w zyciu profilowanego nie kupie. myslalam ze w zestawach jakos bardziej sie bedzie oplacalo.
Nie moglam znalezc 200l u w/w sprzedawcy ale tu chyba dosc rozsadna cena (tylko nie wiem czy nie za duze hmm)
http://allegro.pl/robizoo-akwarium-100x5...48113.html
Kondziu poradzil zeby zainwestowac w filtr zewnetrzny - poczytalam o tym i tak tez zrobie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2011, 10:21 {2} przez
fur.)
Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
Lub z pokrywą:
http://allegro.pl/akwarium-100x40x50-pro...57576.html
Do mojego 128 l. pokrywa w sklepie zoologicznym u mnie w mieście kosztuje 160 zł, wiec do 200 litrowego pewnie około 180-190 zł, a na allegro nie widziałem samych pokryw.
Tak więc kupno tego i tego w komplecie jest opłacalne, przy mojej pojemności kupując z allegro wydałem o 40 zł mniej (razem z przesyłką), niż gdybym miał kupować w zoologicznym u siebie w mieście. Więc przy większej pojemności różnica w cenie będzie rosła proporcjonalnie
200l jest takie moim zdaniem w sam raz, ja kupiłem mniejsze, bo pokój będzie stało nie jest duży i ciężko wygospodarować miejsce na akwarium, ale jakoś je upchnę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2011, 10:38 {2} przez
Tyberiusz.)
Postów: 1,460
55
Dołączył: 06.01.2010
Kupiłem używany filtr FZN-3. do 126l. akwarium.
Co proponujecie dać do środka. Ja myślę nad bio-ceramiką i gąbką (ewentualnie włóknina). Plastikowe kosze chciałbym zostawić.
Czy ten filtr da radę robić i za mechaniczny i biologiczny.
Dodatkowo będę zmuszony zastosować prefiltr z gąbki na wlocie bo mam krewetki. Prefitr będzie czyszczony co tydzień podczas podmian wody.
A może darować sobie ceramikę i zastosować gąbkę gruba i włókninę + prefitr?
Nie ten dział - sory

EDIT:
Wyczytałem, że jeśli zostanie zastosowany prefitr to całą komorę można uzupełnić ceramiką.
Co o tym myślicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2011, 11:54 {2} przez
wisnia0384.)
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
Wiśnia - ja cały filtr wypełniony mam ceramiką + dodatkowe gąbki. U mnie się to sprawdza.
Postów: 1,460
55
Dołączył: 06.01.2010
(07.06.2011, 10:12)Kondziu360 napisał(a): Wiśnia - ja cały filtr wypełniony mam ceramiką + dodatkowe gąbki. U mnie się to sprawdza.
Dodatkowe gąbki czyli prefiltr?