Postów: 22
0
Dołączył: 04.01.2009
09.01.2009, 20:39
Witam
Wiem, że tego typu tematy pojawiały sie wiele razy. Choć je przeczytałem nie znalazłem rozwiązania swego problemu

. Chodzi mi o dobór grzałki i filtra do akwa 200l. Mam ograniczony fundusz

. Prosze o propozycje wyboru tego sprzętu w granicy 200 zł (jeśli to możliwe), oraz pokrywy 100x40 do 160zł. Z góry dziękuję za pomoc

.
Pozdrawiam.
Postów: 1,410
15
Dołączył: 12.01.2008
Oszczędzanie na sprzęcie mija się z celem. Niedługo dojdziesz do wniosku, że sprzęt który masz to tandeta co nie wyrabia i trzeba kupić cos mocniejszego. Nie mówię, żeby kupować od razu najdroższe ale co najmniej porządne.
Do akwarium 200l proponuję ten zestaw:
Filtr
http://www.allegro.pl/item525361747_hage...y_dvd.html
Grzałka
http://www.allegro.pl/item519592541_grza...atisy.html
Pokrywa
http://www.allegro.pl/item522709680_pokr..._2x30.html
Przepłacisz może paredziesiąt złotych, a będziesz naprawdę zadowolony.
Postów: 22
0
Dołączył: 04.01.2009
Dzięki za rade

rzeczywiście lepiej kupić raz a dobrze. Uświadomiłeś mi, że nie warto oszczędzać na akwarium.
Nadal czekam na propozycje, może ktoś znajdzie interesujący sprzęt
Postów: 1,410
15
Dołączył: 12.01.2008
Im więcej osób sie wypowie tym większą wodę z mózgu będziesz mieć.
Najlepiej samemu sie zastanów jaki sprzęt byś chciał.
Postów: 95
8
Dołączył: 01.02.2006
Sprzęt który doradził Ci Jokeru jest naprawdę odpowiedni do Twojego akwarium i nie wątpię że będziesz z niego zadowolony.
To sprzęt wygodny i niezawodny. Nie radzę oszczędzać. Możesz szukać innej marki, może znajdziesz coś tańszego, ale powinieneś zachować parametry sprzętu z tej propozycji.
Pozdrawiam
Postów: 834
4
Dołączył: 27.12.2007
Martin napisał(a):Nadal czekam na propozycje, może ktoś znajdzie interesujący sprzęt
Sprzęt akwarystyczny wybrał Ci już Jokeru

To na jaką propozycję jeszcze czekasz i o jakim sprzęcie piszesz hehehe
Pozdrawiam bumboo
Postów: 22
0
Dołączył: 04.01.2009
ok

zakup 200l planuje dopiero na wakacje, a w najbliższym czasie kupuję 112l co radzicie dokupić?
wystarczy filtr TETRA TEC EX 600?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2009, 12:49 {2} przez
Martin.)
Postów: 1,410
15
Dołączył: 12.01.2008
Skoro planujesz zakup na wakacje to nie wierzę, że nie odłożysz kilku złotych na coś porządnego.
Dalej wyjaśnij mi po co chcesz w najbliższym czasie kupować 112l? Przecież to się mija z celem.
Wydasz teraz pieniądze na 112l i wyposażenie, a za pół roku znowu będziesz wydawać?
Przykładowe porównanie:
grzałka do 112l
http://www.allegro.pl/item517773513_tetr...et_pl.html
grzałka do 200l
http://www.allegro.pl/item517774042_tetr...et_pl.html
filtr do 112l
http://www.allegro.pl/item519013842_hage...tisow.html
filtr do 200l
http://www.allegro.pl/item525361747_hage...y_dvd.html
Różnica na grzałkach to 5,- , a na filtrach to 25,-. Razem 30,- różnicy między sprzętem do 112l, a 200l.
Akwarium 112l
http://www.allegro.pl/item517180421_zest...eniem.html
Akwarium 200l
http://www.allegro.pl/item520413711_akwa...zarna.html
Różnica między akwariami to ok 60,- . Reasumując różnica między wyposażoną 112l, a 200l to niecałe 100,-. Wobec tego Twoje pytanie jest co najmniej dziwne i stawia pod wielkim znakiem zapytania cały temat.
Wracając do tematu, aby uniknąć dalszych Twoich pytań. Tetra też może być, aczkolwiek wsadził bym inny kubełek. Do tego grzałeczka 100W Tetry, którą masz wyżej w rozrachunkach.
BTW - zastanów się porządnie czy warto kupować to akwarium 112l. Lepiej kupić od razu 200l, a ew. później kupić kolejne 200l.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2009, 13:08 {2} przez
Jokeru.)
Postów: 22
0
Dołączył: 04.01.2009
Dałeś mi troche do myślenia

ten zestaw 200l proponowany przez ciecie wyniesie mnie 700zł to nadal troche za dużo na moją kieszeń

musze sie porządnie zastaniwić :/
Postów: 1,410
15
Dołączył: 12.01.2008
Podlicz sobie ile Cię wyniesie zestaw 112l.