• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Welonki
#1
Shy 

welonki:
;złoty welon
;odmiana kaliko
;oranda- czerwony kapturek
; teleskop


Załączone pliki Miniatury
                       
#2

Chyba nigdy w życiu nie widziałam brzydszej ryby niż ten teleskop... Trzeba naprawdę kochać welony, żeby trzymać takie coś w akwarium... Ryby duże i chyba w miarę zdrowe, ale tak jak wspomniałam w temacie o twoim zbiorniku, albo akwa albo obsada do wymiany.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#3

brzydki?? czuję się trochę urażona. Jest niewidomy na jedno oczko, dlatego jest takie białe.
#4

No wiesz, ja nie napisałam tego, żeby urazić ciebie czy rybę, po prostu uważam, że zarówno niektóre odmiany welonów jak i np. pielęgnice papuzie to nieszczęsne ofiary spaczonego gustu azjatyckich genetyków... Jest mi ich szkoda bo jak wiadomo, takie oczy bardzo łatwo uszkodzić, masz przykład u siebie. Dlatego nie podobają mi się takie ryby i nie popieram kupowania ich jako pupili. Niektórzy napiszą że koty perskie czy buldogi angielskie są piekne, a wg mnie ich płaskie mordki to też dla nich tylko przekleństwo.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#5

Biedne, brzydkie kaleki.

Możesz spokojnie spać wiedząc, że przyczyniasz się do narodzin kolejnych okaleczonych stworzeń? :/
#6

jakim sposobem się do tego przyczyniam?? Dlatego że je kupiłam? Gdyby nie ja skończyły by w 5 litrowej kuli! Wiesz co takie " biedne, i brzydkie" jak to ty je nazwałaś też trzeba kochać. Myślicz ze gdybym ich nie kupiła to przestali by je sprzedawać.....?.... chyba kpisz!
#7

Jednym się podobają drugim nie.
Kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.
Mnie też się nie podobają ale co z tego jak właścicielce tak to niech ma.
#8

(07.09.2010, 14:17)lili1000 napisał(a):  jakim sposobem się do tego przyczyniam?? Dlatego że je kupiłam? Gdyby nie ja skończyły by w 5 litrowej kuli!
Niby dlaczego?
(07.09.2010, 14:17)lili1000 napisał(a):  Wiesz co takie " biedne, i brzydkie" jak to ty je nazwałaś też trzeba kochać. Myślicz ze gdybym ich nie kupiła to przestali by je sprzedawać.....?.... chyba kpisz!
To chyba Ty kpisz i nie znasz podstawowych praw rynku. Jeśli wszyscy będą mieli takie podejście jak Ty to faktycznie nigdy nie przestaną ich "produkować".
Ale możesz być z siebie dumna, uratowałaś swoje ryby przed morderczą kulą, za to skazałaś na taki los następne. A teraz kochaj swoje paskudy w tych nędznych 112l - wcale nie jest im tam tak dobrze jak sobie wyobrażasz.
(07.09.2010, 14:39)toomeka@wp.pl napisał(a):  Jednym się podobają drugim nie.
Kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.
Mnie też się nie podobają ale co z tego jak właścicielce tak to niech ma.
No właśnie sęk w tym, że nie chodzi tu tylko o gust. Jak ktoś pakuje do akwarium plastikowy zamek lub statek to jest na forum wielka bulwersacja. Zrozumcie w końcu, że właśnie wtedy jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu właściciela - chce mieć brzydkie akwarium, nich ma. Nikomu krzywda się z tego powodu nie dzieje. Jeśli natomiast przez spaczony gust niektórych ludzi cierpią zwierzęta, w swoich nienaturalnych, bardziej podatnych na urazy ciałach, to przepraszam, ale co najmniej wypadałoby się wtrącić.
#9

Welonki to takie same ryby jak te wasze.
Większość była wyhodowana przez kogoś i do ozdoby.
Nie należy na jedne mówić cacy na inne be.
Welonki są piękne i widać, że zdrowe.
Podrosną to koleżanka zmieni akwa na większe.
Problemu nie wiedzę.
Bazalt należałoby wymienić na żwirek kwarcowy 1-3mm bo ryby Ci się będą kaleczyć.

Zapraszam Cię Lili na moją stronę Smile

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#10

Kejdi- po części masz rację ale można tym rybom zapewnić dobre warunki gdzie nie będą się raniły.
Spaczone gusta. Nie jestem w stanie policzyć ile w akwarystyce i oprócz niej rzeczy,zwierząt jest genetycznie modyfikowana,zmieniana by było coś innego.
Tego procesu nie zatrzymasz. Jednostki też więc pogódźmy się z faktem.


Skocz do: