• 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak odmulać akwa i wszystko o odmulaczach

Z tego co ja wiem to te bakterie powstają i w filtrze i w kamyczkach. Dzięki temu i roślinki rosną. Według mnie częste mieszanie w kamyczkach zakłuca równowagę biologiczną. W kamyczki także się zamieszcza pałeczki i nawóz do roślin w postaci tabletek. Kejdi ja sądzę że odmulanie nie jest takie konieczne do tego stopnia żeby co tydzień to robić bo są chyba od tego też preparaty by zmniejszyć NO3 tylko zastanawia mnie ten filtr pod żwirkowy jak ktoś by mógł mi coś o tym napisać. Od jednego gościa w zoologicznym usłyszałem ze te fitry się używa do akwarii morski a że słabo idą to pchają do słodko wodnych.

CZeść. Słuchajcie, jak odmulić bardzo zarośnięte miejsca akwarium?przecież nie będę wyjmował korzeni żeby się tam dostać. kupić odmulacz o małej średnicy czy co?

wystarczy zrobić to rurką tak małej średnicy jak ta przy napowietrzaczach Wink

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

Witam przymierzam się właśnie do kupna odmulacza, Chcę kupić odmulacz firmy Tetra GC 40 za ok . 55zł moje podłoże w akwarium 112l. to żwir naturalny czy znacie jakieś dobre odmulacze i czy ten będzie się sprawdzał w moim akwarium dodam jeszcze że do tej pory miałem odmulacz Chiński i nic sobie nie radził, muł zostawał na dnie a żwir był żółty proszę o pomoc przy wyborze odmulacza w cenie ok. 50 zł

Ja radzę kupić taki za 10 zł albo ten z większym dzwonem - trochę droższy i odmulać dno co tydzień przy podmianie 20% wody i problem zniknie. Te odmulacze z koszykiem na bród się nie sprawdzają bo usówają tylko widoczne zanieczyszczenia a reszta w wodzie zostajeSad

(13.02.2011, 18:42)wisnia0384 napisał(a):  Ja radzę kupić taki za 10 zł albo ten z większym dzwonem - trochę droższy i odmulać dno co tydzień przy podmianie 20% wody i problem zniknie. Te odmulacze z koszykiem na bród się nie sprawdzają bo usówają tylko widoczne zanieczyszczenia a reszta w wodzie zostajeSad

ja właśnie mam ten Chiński za 10 zł i on się nie sprawdza

(13.02.2011, 19:21)krzysiek16237 napisał(a):  
(13.02.2011, 18:42)wisnia0384 napisał(a):  Ja radzę kupić taki za 10 zł albo ten z większym dzwonem - trochę droższy i odmulać dno co tydzień przy podmianie 20% wody i problem zniknie. Te odmulacze z koszykiem na bród się nie sprawdzają bo usówają tylko widoczne zanieczyszczenia a reszta w wodzie zostajeSad

ja właśnie mam ten Chiński za 10 zł i on się nie sprawdza

To ten za 50 zł też się nie sprawdzi. Podczas odmulania dna tym cudem przez ten worek gdzie ląduje ten kał przefiltrowujesz wodę i ona z powrotem wraca do akwarium ze zruszonego podłoża i wcale nie jest lepiej na chyba tylko dla Twoich oczu Wink A jaką masz filtrację i obsadę w tym akwa bo to może powodować ten bród na żwirze. Odmulacz zwykły jest w zupełności wystarczający i nie wwalaj kasy w tą zabaweczkę. Lepiej kup jakiegoś rogatka lub moczarkę zapewniam Ciebie, że one bardziej pomogą.

Cytat:Ja radzę kupić taki za 10 zł albo ten z większym dzwonem - trochę droższy i odmulać dno co tydzień przy podmianie 20% wody i problem zniknie. Te odmulacze z koszykiem na bród się nie sprawdzają bo usówają tylko widoczne zanieczyszczenia a reszta w wodzie zostajeSad

A przy akwarium 126l, 20% wody to ile to jest litrów?

Czy są jakieś dobre sposoby odmulania z piasku?

(25.03.2011, 18:47)warson napisał(a):  A przy akwarium 126l, 20% wody to ile to jest litrów?
25 litrów
Cytat:Czy są jakieś dobre sposoby odmulania z piasku?
przyłączam się do pytania
nie mogłem nigdzie znaleźć sprecyzowanej odpowiedzi

to jeszcze jedno, czyli muszę gdzies załatwić wiadro 25cio litrowe, ponieważ wszędzie pisza że woda musi być odstana itp?


Skocz do: