• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

biotop azji
#1

witam was i zwracam się do was z prośbom o wskazanie mi jakiejś wskazówki gdzie mogę znaleźć wskazówki i scenery z tego biotopu ?
Chciałbym jak najwierniej odwzorować to środowiskoSmile
w tym celu zamierzam nabyć ok 300l zbiorniczek czekam na wasze wskazówki i rady
odnośnie obsady i całej otoczki tego zbiorniczka

z góry DZIĘKUJĘ
#2

Tu Masz trochę informacji, zdjęcia średnie niestety
http://www.akwa.aip.pl/azja.html
#3

WWW.GOOGLE.PL

po 1. Jakie ryby chcesz mieć ?
#4

Azja to kontynent a nie biotop. W ramach tego kontynentu występuje bardzo wiele biotopów, który chcesz odwzorować?
#5

amator76 napisał(a):Azja to kontynent a nie biotop. W ramach tego kontynentu występuje bardzo wiele biotopów, który chcesz odwzorować?

Cytat:Napisane przez WERWOLF - Dzisiaj 07:14
WWW.GOOGLE.PL

po 1. Jakie ryby chcesz mieć ?

myślałem nad labiryntowymi zastanawiałem się[/quote] nad gurami
#6

jaro/uk napisał(a):witam was i zwracam się do was z prośbom o wskazanie mi jakiejś wskazówki gdzie mogę znaleźć wskazówki i scenery z tego biotopu ?
Chciałbym jak najwierniej odwzorować to środowiskoSmile
w tym celu zamierzam nabyć ok 300l zbiorniczek czekam na wasze wskazówki i rady
odnośnie obsady i całej otoczki tego zbiorniczka
Polecam stronę Szymona Wiśniewskiego: m.in.: http://www.mojepasje.ownlog.com/14250,kategoria.html
oraz anglojęzyczną:
http://fish.mongabay.com/
P.
#7

300 litrów daje ładne możliwości. Jeżeli chcesz mieć ryby labiryntowe to raczej biotop wód stojących, jeziorek leśnych, pól ryżowych. Moja propozycja jest taka:
WARUNKI:
woda miękka, lekko kwaśna,z zawartością garbników. temp. 25-28 stopni. Filtracja nie wytwarzająca silnego prądu wody. Zbiornik dość mocno obsadzony roślinami.
PODŁOŻE:
ciemny żwirek, korzenie, tyczi bambusowe (preparowane oczywiście0

ROŚLINY:
-Valisneria asiatica
-Limnophila sessiliflora
-Nymphaea stellata
-Cryptocoryne crispatula
-Hygrophila difformis
-mech jawajski, tajlandzki

w ramach eksperymentu pokusiłbym się nawet na lotos pływający po powierzchni, pod warunkiem odpowiednio dużej przestrzeni między lustrem wody a pokrywą.

RYBY:
-Gurami mozaikowy 2+4
-Gurami dwuplamisty 1+2
-Skrzeczyk karłowaty (Trichopsis pumila) - jak uda się zdobyć - para
-Razbora klinowa - 10-15 szt
-Piskorek khuli - 4-5 szt
-Bocje - ale wtedy zrezygnuj ze ślimaków wymienionych niżej

POZOSTAŁE ZWIERZĘTA:
-Ślimaki Brotia pogodula
-Krewetki filtrujące A.molucensis

Ewentualnie rezygnując z mniejszych rybek i krewetek można dołożyć do gurami żmijogłowy - pod warunkiem że gurami będą wyrośnięte a Channa sp. niewielkie. 300 litrów pozwala już na hodowlę z powodzeniem mniejszych gatunków z rodzaju Channa (Channa gachua), pamiętaj że to drapieżniki i zjedzą wszystko co żywe i zmieści się do pyska - a pyski mają spore.

Starałem się dobrać dość rygorystycznie gatunki zamieszkujące stojące biotopy wodne Indochin, jeśli się pomyliłem to proszę o sprostowanie. Oczywiście to co napisałem to tylko przykładowa propozycja.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S. zazdroszczę dużego akwa, moja Azja ma tylko 63l.
Pozdrawiam
#8

Proponuję stworzyć niepowtarzalny biotop z Sulawesi. Jest to indonezyjska wyspa zwana też Celebes należąca do Azji południowo-wschodniej.Panuje na niej klimat równikowy a krewetki i ślimaki z licznych na wyspie jezior przybierają bajeczne ubarwienie.Poniżej konkretne parametry wody i propozycja fauny i flory:
Woda twardość ogólna GH 10, pH 7,5-8,6, twardość węglanowa KH 5-6, temperatura 24-25 max 26 stopni Celsjusza

- ryby z rodzaju półdziubków, telmaterin, stipodon

- ślimaki różne gatunki :
Neritin np: Red Spotted snail,Zebra snail,Spiral Horn snail,Tiara snail
Tylomelanii np: Golden Rabbit,Yellow Antenna Rabbit,Orange Poso

- krewetki np. Kardynał, Harlekin, Yellow spot, stripe, nose, red bee,

- wystrój podłoże drobnoziarniste, piaszczyste,dużo kamieni, lawa, pojedyncze korzenie. Wszystko to rozłożone na dnie akwarium powinno stwarzać dobre warunki dla porastania mchem, można pozyskać oryginalne kamienie z Sulawesi- stanowią one rewelacyjne siedlisko dla krewetek,
- rośliny wyłącznie mchy, ewentualnie wątrobowce lub gałęzatka, ważne żeby miały dobre warunki do porastania kamieni i korzeni tworząc dywany lub baldachimy na których żyją krewetki.


Skocz do: