26.10.2009, 20:35
CODY napisał(a):Z tego co widzę to jest nie bardzo są chętni do zabierania głosu w tej sprawie ;/
Kolego ! planujesz mieć w akwarium ROŚLINY ? Jeśli tak to czym miałyby się odżywiać jeśli nie będzie w akwarium osadów z których będą sobie pobierać co im potrzebne . Ja od początku ( 18 miesięcy ) nie czyściłem dna akwarium ! To co sie podniesie przy podmianie wody i doleci do wlotu filtra to MAX jaki ubywa z akwarium . Kiedyś odmulałem akwarium co tydzień a co dwa tygodnie dokupowałem rośliny bo nic nie chciało rosnąć !Teraz to ja co dwa tygodnie zanosze moje rośliny do sklepu i dostaje w zamian pokarm , żelazo i multimineral . Łącznie akwarium posiadam już 5 lat z czego ostatnie 18 miesięcy to akwarium z którego jestem dumny !
Jeśli to ma być holender to odpada,ale jeśli nie to spokojnie możesz taki filtr podłączyć,zawsze można zrobić strefy dla rośli gdzie nie będzie rusztu.tylko pytanie masz zamiast zrobić ruszt czy stelaż z rur?Musisz ustalić jaki będzie przepływ.Ludzie którzy to stosują bardzo sobie chwalą ale jest jedna duża wada jak to czyścić?Po pewnym czasie rośliny przerosną filtr.poczytaj o Kafarski Koncept
