11.03.2010, 22:13
Jest dużo ławic. Miedziki, danio malabarskie i lamparcie, fantomy (barwience) czarne lub czerwone, rozbory klinowe, microrasbory galaxy, a to tylko niektóre z wielu. Gupików w twoim akwarium może być chyba ze 20; neonów zresztą też, są to rybki bardzo małe. Jeśli lubisz ryby, które cieszą oczy wybrałabym na twoim miejscu gupiki endlera, te jaskrawe są piękne. Ale i pawie oczko jest bardzo ładne, zależy, jaki masz gust. Neony według mnie najładniejsze to neony simularians; mają samą błękitną pręgę i są ruchliwe. Danio ma wiele kształtów i kolorów, barwne danio różowe i czerwone; albo też danio lamparci, nieco żółtawy. Rozbory i mircrorasbory około 10; fantomy chyba też. Wszystkie te rybki są małe, średnio 6 cm rosną, więc skoro tak lubisz te stadka - ryby będą dla ciebie odpowiednie, do zbiornika też. Gupiki i neony mogą być razem, danio nie jestem pewna czy jest zimnolubne, bo w sklepie zoologicznym pokazywali mi jakieś dla których temp. 24*C, więc sama się pogubiłam.

