10.05.2010, 22:42
Z tego co przetłumaczyłem z zagranicznych stron moim kulejącym angielskim:
jakość wody nie jest ważna, znieść wiele ryba potrafi, utopi się jednak jeżeli nie będzie miała możliwości zaczerpnięcia powietrza. Zje tak rośliny jak i ryby, nawet ze swego gatunku jeżeli dużo mniejsza będzie. Z dużymi rybami też średnio się nada jako że jest zbyt powolna i strachliwa żeby zdobyć pokarm. Napastowana przez inne ryby stanie się wobec nich agresywna i najpewniej je pozabija, jako że w akwariach dorasta średnio do 130 cm. Nie potrzebuje jednak aż tak dużego akwarium jak inne ryby tych gabarytów gdyż nie pływa ciągle w te i we wte jak jakieś arowany głupie.
Lubią się chować pod kamieniami itp jednak lepiej na to uważać, może się łatwo pokaleczyć. Z podłoża najlepszy będzie piasek lub mały, nieostry żwirek.
W poznaniu ktoś sprzedaje takie monstrum, z tego co się dowiedziałem razem z jakimiś innymi spokojnymi rybami.
ph 6.5 - 7,5, temp 25-30
jakość wody nie jest ważna, znieść wiele ryba potrafi, utopi się jednak jeżeli nie będzie miała możliwości zaczerpnięcia powietrza. Zje tak rośliny jak i ryby, nawet ze swego gatunku jeżeli dużo mniejsza będzie. Z dużymi rybami też średnio się nada jako że jest zbyt powolna i strachliwa żeby zdobyć pokarm. Napastowana przez inne ryby stanie się wobec nich agresywna i najpewniej je pozabija, jako że w akwariach dorasta średnio do 130 cm. Nie potrzebuje jednak aż tak dużego akwarium jak inne ryby tych gabarytów gdyż nie pływa ciągle w te i we wte jak jakieś arowany głupie.
Lubią się chować pod kamieniami itp jednak lepiej na to uważać, może się łatwo pokaleczyć. Z podłoża najlepszy będzie piasek lub mały, nieostry żwirek.
W poznaniu ktoś sprzedaje takie monstrum, z tego co się dowiedziałem razem z jakimiś innymi spokojnymi rybami.
ph 6.5 - 7,5, temp 25-30
