07.06.2011, 20:00
(07.06.2011, 14:00)Kondziu360 napisał(a): Chyba cię na początku nie zrozumiałem. Tobie chodzi o dodatkową komorę, do której wpada woda z kubła, przed powrotem do akwarium?Prefiltr chcę założyć czyli zwykłą gąbkę na wlot do filtra (kaskady) aby nie wciągało krewetek, nie brudziły się wkłady. Zdecydowałem się dać na spód po pół gąbki i resztę zasypać ceramiką. Na ceramikę jedna warstwa waty jak będzie potrzeba. Ile taki filtr może dojżewać jak drugi chodzi?
Ja nie mam żadnej zewnętrznej modyfikacji. W 30l dołożyłem zwykłą gąbkę do mycia naczyń. Bardzo dobrze zbiera.
W kubełku do 200l dołożyłem 2 okrągłe, specjalne do filtrów. Żadnego dodatkowego kubła między filtrem a akwarium nie podłączałem.
