• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie
#11

A czy wystarczą standardowe świetlówki jakie są w pokrywach?Do tego dają 2x30W czy wymienić je na jakieś inne?
#12

Zależy jakie rośliny będziesz tam hodowała. Jeżeli chesz mieć malawi to ok- oświetlenie wystarczy, jednak do extra roślinnego to ja bym dołożył jeszcze 2x30W Wink
#13

dawid2b napisał(a):Zależy jakie rośliny będziesz tam hodował.

Hehe jestem dziewczynąWink.
A tak wracając do tematu to czy wejdą tam jeszcze 2?Ja się nie znam na takim majsterkowaniu;(
#14

Sorki. Dołożenie świetlówki wiąże się z przeróbkami okrywy. Na początku zostawiłbym to co masz i trzymał mało wymagające rośliny (a tych jest trochę Big Grin) Zależy jaką masz wiedzę na temat akwarystyki (tj. hodowli roślin).Zamierzasz użyć jakiegoś podłoża dla roślin (substratu) ?
#15

buziaczek555 napisał(a):
dawid2b napisał(a):Zależy jakie rośliny będziesz tam hodował.

Hehe jestem dziewczynąWink.
A tak wracając do tematu to czy wejdą tam jeszcze 2?Ja się nie znam na takim majsterkowaniu;(

Sprzęt ok.,Co do oświetlenia to załóż biotop Malawi i po kłopocie Tongue
#16

Co do roślin to chcę te mało wymagające i podłoże Tetra CompleteSubstrate do tego nawóz w płynie Tetra PlantaMin, nawóz w pałeczkach Tetra InitialSticks i tabletki TetraPlant Crypto. Chyba to wystarczy? Myślałam nad malawi ale jednak odpada
#17

witam,

Jestem na etapie kupna akwarium 200L (proste). Obsadę częściowo już wybrałem (bocje wspaniałe + neonki, o resztę obsady zapytałem TU :-)). Wybór akwarium padł na to: AKWARIUM 200L czy to dobry wybór? Czy ta pokrywa jest ok?

Kolejnym sprzętem, który wybrałem jest filtr: EHEIM PROFESSIONEL 2226 , co o nim myślicie?

Co do grzałek to wybrałem 2 x EASYHEATER 100W - AQUAEL, co wy na to?

Co do tła to wybrałem TŁO STRUKTURALNE, czy te tła mają jakieś minusy?

Z racji, że w weekendy czasem wyjeżdżam chcę zakupić jeszcze karmnik automatyczny. Który z tych dwóch byście polecili? A może jakiś całkiem inny? Feeder Resun AF-2005D i drugi EHEIM

Mata pod akwarium

Co do oświetlenia to czy te standardowe 2 x 30W mi wystarczą?

Co powinienem jeszcze kupić, o czym zapomniałem (oprócz rybek, roślin i podłoża)? Czy muszę zainwestować w jakieś dodatkowe napowietrzanie, odmulacze czy CO2? Generalnie roślinki w akwarium nie będą dla mnie priorytetem, wolę rybki :-)
#18

Pokrywa wcale nie jest OK.
Producent przewidział 2 świetlówki T8 czyli 60W oświetlenia. To dla roślin zbyt mało. Trzeba by dołożyć trzecią.
Są do kupienia pokrywy modyfikowane z większą mocą światła, popatrz na allegro. Ja mam podobne akwarium i taką sama pokrywę, ale przerobiłem ją całkowicie dodając drugie tyle światła. Warto też wykleić ją od wewnątrz folią aluminiową, żeby odbijać światło na wodę.
Filtr Eheim 2226 jest bardzo dobry. Do 200l będziesz miał spory zapas filtracji (można nawet zmniejszyć wypływ wody).
Jeśli jak mówisz roślinki nie będą priorytetem to wybierz gatunki łatwe w uprawie, ale pamiętaj że i one też wymagają nawożenia i światła.
CO2 możesz podawać najtaniej z "bimbrowni" i kostki lipowej (opisy budowy są w wielu miejscach). Jeśli pytasz co jeszcze dokupić to radziłbym testy wody Smile Ph, KH, NO3 - to są najbardziej niezbędne. Jeśli lubisz zabawę z chemią to dokup GH, NO2, NH4, O2.
Przy małej obsadzie roślin przyda się napowietrzanie, czyli zakup pompki do powietrza.
#19

Witam.
Jaki możecie polecić filtr do akwarium 200 litrów?
#20

Chcesz to masz tetra ex700 a jak chcesz mocniejszą wersję to 1200

Młode ampularie do oddania !!!


Skocz do: