Sonda: co?
Easy-Life EasyCarbo
JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor
    Wyniki sondy

  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium
#21

Widzisz sam sobie utrudniasz życie nakręć na butlę reduktor(musi mieć uszczelkę po między tam ,a tym)może ci się gaz ulatniać właśnie przez nie szczelność reduktora i butli.musi być uszczelka.dlatego jest zimna i mokra.sprawdz szczelność po dokręceniu pianą z mydła czy z czegoś(będziesz widział gdzie uchodzi gaz).musi ci gdzieś uciekać.a z tym elektrozaworem to ja na twoim miejscu bym se dał spokój bo to dziadostwo najmniej potrzebne to takiego zestawu.blokuje dopływ co2 do akwa,żle pokazuje na reduktorze,wszystko to przez to.ja bym se nie komplikował roboty i nie wkurzał sie tylko tego wcale nie mątował,bez tego lepiej działa.mój kumpel ma ten elektrozawór i też narzeka.
#22

maniuch napisał(a):Widzisz sam sobie utrudniasz życie nakręć na butlę reduktor(musi mieć uszczelkę po między tam ,a tym)może ci się gaz ulatniać właśnie przez nie szczelność reduktora i butli.musi być uszczelka.dlatego jest zimna i mokra.sprawdz szczelność po dokręceniu pianą z mydła czy z czegoś(będziesz widział gdzie uchodzi gaz).musi ci gdzieś uciekać.a z tym elektrozaworem to ja na twoim miejscu bym se dał spokój bo to dziadostwo najmniej potrzebne to takiego zestawu.blokuje dopływ co2 do akwa,żle pokazuje na reduktorze,wszystko to przez to.ja bym se nie komplikował roboty i nie wkurzał sie tylko tego wcale nie mątował,bez tego lepiej działa.mój kumpel ma ten elektrozawór i też narzeka.


Jaka uszczelke mam zamontowac taka?
http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...01888.html

bo ja przykreciłem reduktor nie montujac zadnej uszczelki a ty zamontowałem jakas uszczelke ?

ja narazie uzywam zestawik CO2 bez elektorozaworu ale jednak zamontuje bo nie chce podawac cały czas CO2 np w nocy i jeszcze chce wyprobowac takie sekwencyjne podawanie CO2 tzn 4 razy na dobe po 40 min cos w tym stylu

Pozdr.
#23

Jak nie dawałeś uszczelki to masz odp.na pytanie czemu miałeś pustą butle wcześniej.uciekł wszystek gaz.musisz dać uszczelkę bo znów ci ucieknie gaz.podawanie sekwencyjne się nie opłaca .napiszę ci krótko jak chcesz mieć ładne rośliny to co2 musi chodzić non stop.3 bombelki ustaw na 1 sek.w nocy też .mój kolega ma tak zrobione jak ty chcesz z tym elektrozaworem i daje co2 tylko w dzień w nocy nie.wiesz jak jego rośliny wyglądają ?jak wraki roślin nic nie chce rosnąć ma wodę z filtra oświetlenie pod akwa roślinne i lipa.co2 musi chodzi non stop,albo będzie lipa nie rośliny zobaczysz sam zresztą.ja piszę ci tak bo wiem ,że to dobre.
#24

ok pomysle nad tym moze rzeczywisce elektorozawor jest nie potrzebny ale mam jeszcze takie pytanie czy nie zaszkodzi mi CO2 jak bedzie cały czas podawane bo akwarium mam w pokoju w którym spie,

i co do tej uszczelki to ona musi byc w tym miescu gdzie zaznaczyłem na obrazku ? czy w srodku reduktora? (zaznaczyłem zólta strzałka , to nie jest moj zestaw)

#25

tak podawaj 2,3 bombelki na sek.cały czas.uszczelka tak powinna tam być gdzie zaznaczyłeś tylko w środku ,jak jest na nią miejsce w dzióbku butli to w butli.,albo w końcówce reduktora.musisz zobaczyć w którym miejscu powinna być i tam ją daj .jedna wystarczy.
#26

ok a co z ta szkodliwoscia CO2 , nie zaszkodzi mi jak bedzie Co2 cały czas odkrecone ?
#27

ps3 napisał(a):ok a co z ta szkodliwoscia CO2 , nie zaszkodzi mi jak bedzie Co2 cały czas odkrecone ?

jeśli nie masz małego pokoju i pozamykanych w kółko okien i dzwi to raczej nie.dlatego sprawdz porządnie szczelność po dokręceniu wszystkiego.podłącz dobrze,albo niech sprawdzi ci to ktoś kto ma pojęcie o takich rzeczach i będzie ok.
#28

Witam

Sprawdzałem piana gdzie moze uciekac Co2 nie mogłem znalezc strasznie ciezko ale chyba jednak znalazłem
Ucieka mi przez ta dziurke na reduktorze (zaznaczyłem na zdjeciu strzałka)



co mam zrobic teraz?
#29

no to nie dobrze,ja bym proponował wymienić to na inny reduktor bo z tego to lipa będzie.albo zanieś do kogoś co się łapie w takich rzeczach może coś ci zaradzi.nie warto teraz podłączać tego bo znów ci ucieknie co2.
#30

maniuch napisał(a):no to nie dobrze,ja bym proponował wymienić to na inny reduktor bo z tego to lipa będzie.albo zanieś do kogoś co się łapie w takich rzeczach może coś ci zaradzi.nie warto teraz podłączać tego bo znów ci ucieknie co2.

przed chwila wszystko po dokrecałem w tym moim reduktorze zobacze moze bedzie lepiej , jak nie to odkrece i zobacze co tam w sordku jest pokombinuje sam bo nie mam zadnego znajomego ktory by sie na tym znał


Skocz do: