Postów: 113
35
Dołączył: 09.02.2009
fajnie by bylo zeby mi ryby do jutra przezyly! blagam niech ktos mi wreszcie odpisze! codziennie mam tej zieleni dodawac do akwa czy jak? dzisiaj zdechla mi nastepna ryba i nie moge dluzej czekac! moze zrobic chorym rybom kilkugodzinna kąpiel w tem. 32 st, żeby to ochyctwo z ich ciał wreszcie zdechło.... ale czy neonki wytrzymają w takie tem.? a i odrazu sie spytam czy do tej kąpieli też dodać troche zieleni.
Postów: 1,393
6
Dołączył: 29.05.2008
Owoc napisał(a):blagam niech ktos mi wreszcie odpisze! codziennie mam tej zieleni dodawac do akwa czy jak?
http://akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=58348
Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.
Postów: 52
8
Dołączył: 27.02.2010
mi zieleń i wysoka temperatura nic nie dały. neonki zdychały z dnia na dzień... niestety żaden nie wyszedł z tego cało. poza tym zdechły mi zwinniki czerwonouste, ramireza. a wczoraj, gdy już myślałam, że sprawa zażegnana (bo wszystkie rybki,które miały kropki zdechły), znalazłam 2 zdechłe kiryski panda...
ja dałam najpierw jedną dawkę, na drugi dzień pół dawki, po kolejnych 2 dniach podmianę 20% wody i pół dawki. po tygodniu znów podmiana 20% wody i po jeszcze kilku dniach tak zapobiegawczo pół dawki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2010, 21:11 {2} przez
daria_sz.)
Postów: 113
35
Dołączył: 09.02.2009
dzięki

wreszcie sie czegoś dowiedziałam... mam jeszcze tylko ostatnie pytanie... czy neony i gupiki przeżyły by w 32 st.? aktualnie w akwarium panuje te. 29 st.
Postów: 258
22
Dołączył: 21.09.2009
Witam.
U moich ryb miałem ostatnio ospe.. ryby ocierały się o przedmioty itd. Zastosowałem ichtio według instrukcji. Po skończeniu preparatu kupiłem zieleń (niestety innego preparatu nie było) Oczywiście przed zastosowaniem innego leku podmieniłem 50% wody. Kropki zniknęły u ryb ocierania już nie widuję ,lecz brzanki pływają nadal w rogu akwarium ze spuszczona głową "majtając" płetwami szybciej niż normalnie. Czy to nadal ospa? Co dalej robić bo kurację już trochę trwały .
Akwarium 63l .
NO3-15
NO2-0
Postów: 171
0
Dołączył: 03.03.2010
czy to brzanki sumatrzańskie??
"Doświadczenie akwarysty nie jest współmierne z ilością postów na forum"
Postów: 258
22
Dołączył: 21.09.2009
Tak brzanki sumatrzańskie . 2 tak siedzą nadal w rogu akwarium i mają wyblakłe kolory. Więc nie wiem co dalej zastosować?
Postów: 1,927
26
Dołączył: 07.01.2008
Bez podniesienia temperatury nic nie zdziałasz. Tylko pogorszysz sprawę. Zieleń i ichtiosan to to samo
NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
Postów: 258
22
Dołączył: 21.09.2009
A właśnie temp. miałem podniesioną do 31 przez kilka dni . Pozniej ją zmniejszyłem .
Postów: 10
1
Dołączył: 11.03.2010
Witam! Właśnie zauważyłam u moich neonek ospę. W tym samym akwarium są jeszcze krewetki. Zastosowałam SERA costapour. Tylko ,że to była resztka. I nie wiem ,czy teraz muszę dokupić ten sam preparat sery. Czy mogę jakiś inny, np ichtiosan. Czy to ma wogóle znaczenie? I jak te chemikalia na krewetki działają, czy nic im nie będzie?