• 5 Głosów - 2.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sprzęt do małego akwarium 25 - 30 l (i mniejszych)
#31

Witam.
Planuję kupić do 9l to:
http://www.allegro.pl/item938821687_zewn...mocja.html
albo to:
http://www.allegro.pl/item937320110_prom..._cena.html

Wiem że nie jest to profesjonalny sprzęt, ale coś tam być musi (chcę to przerobić na kotnik, a może w przyszłości na krewetkarium...).
A więc - który filtr lepszy? Czy ta kaskada nie jest za słaba?

Ślimaki się przesadzi do jakiegoś słoika i będzie dobrze Tongue
"Redki" mnie oczarowały, a ładny korzeń z większego akwa obrośnięty gałęzatką niepotrzebnie się brudzi (nie mogłabym tam hodować krewetek, ze względu na bojki)

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ - Kejdi

72l - parę roślin, same glony, ślimaki. Reszty istot żywych nie odnotowano.

#32

Ta kaskada bedzie dobra, ten wewnętrzny;/ hmm ja mam taki litraż i uwierz każdy najmniejszy filtr wygląda w nim jak mamut

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#33

bercia289 napisał(a):Ta kaskada bedzie dobra, ten wewnętrzny;/ hmm ja mam taki litraż i uwierz każdy najmniejszy filtr wygląda w nim jak mamut

No nie wiedziałam - filtr o wymiarach 32x38x105 mm jest takim mamutem? No ale jednak zdecyduje się na tamtą kaskadę - nie zabiera cennego miejsca w małym litrażu i nie wciąga (chyba) mikroskopijnego narybku gupika (ew. krewetek) Wink

Mi chodzi o coś praktycznie najtańszego - niedawno dostałam od babci 2 dyszki, i chcę to wydać nie przekraczając zbytnio tej kwoty...

72l - parę roślin, same glony, ślimaki. Reszty istot żywych nie odnotowano.

#34

Poszukaj malutkiej kaskady z oferty sklepu Trzmiel, zdaje się że HBL czy jakoś tak. Mam w 9,5l i się spisuje.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#35

Jest Smile nasz fan micro wyglądał strasznieSmile

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#36

Tylko i wyłącznie kaskada, tamten filtr wewnętrzny zrobi Ci pralkę.
#37

No i jesłi jeszcze nie masz zbiornika, to pomyśl o czymś większym. 9l to tyle co nic, przekonałam się o tym jak tylko postawiłam tyle u siebie na półce, od razu pożałowałam, że nie wziąłam większego.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#38

apri cort napisał(a):No i jesłi jeszcze nie masz zbiornika, to pomyśl o czymś większym. 9l to tyle co nic, przekonałam się o tym jak tylko postawiłam tyle u siebie na półce, od razu pożałowałam, że nie wziąłam większego.

Mam już te 9l (czytaj w sygnaturze), ale chciałabym większe (niestety fundusze mówią "nie!").
Chyba kupię tą kaskadę, ale za jakiś czas... - zdechły mi w sumie 3 kiryski w ogólnym i muszę je dokupić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami...(i co z tego że to 9zł, jak przez te 9zł będę musiała jeszcze czekać kilka dni?)
No i grzałka (powiedzmy 5w) by się przydała - musi być jakieś ogrzewanie, bo nocą temp. wody spada do ok. 18*C (w dzień jest 20-22*C)

A tak trochę po za tematem:
Wywalę chyba ten piasek, bo wszystko na nim widać - jak krewetki, to bazalt! Wink Umieszczę tam jeszcze korzeń obrośnięty gałęzatką z ogólnego i będzie dobrze.


Niestety nie wiem czemu padły... Może z głodu? Przecież je karmie... (często wrzucam im karmę na dno)
Może przyczyną mogły być glony na paprotnicy? (wiem że przesadzam, ale ostrożności nigdy za wiele!).
Wydaje mi się że te kiryski co mi zostały, to parka Big Grin

72l - parę roślin, same glony, ślimaki. Reszty istot żywych nie odnotowano.

#39

A dlaczego kirysy padły? Nie dokupuj na szybkiego, tylko zwalcz przyczynę.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#40

Poszukaj na nim czy czasami niema regulatora albo jakiegos pokretła. Może masz żle ustawione coś zapewne masz do niego instrukcje wiec bierz ja w nos i czytaj


Skocz do: