Sonda: co?
Easy-Life EasyCarbo
JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor
    Wyniki sondy

  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium

witam

zainteresowałam się wzbogaceniem mojego 112l akwarium w CO2
Jak na razie mam tabletki z Sery,które wrzuca się do dyfuzora-niestety starczają tylko na kilka godzin.Kupiłam dzisiaj butlę z CO2 1000ml z firmy Plantis.Ale z doświadczeia wiem, że one mało dają.Z bimbrownią próbowałam,zarówno na drożdże jak i sodę z kwaskiem;w obu przypadkach poniosłam klęskę.Może źle dozowałam CO2, może gaz nie rozpuszczał się dobrze w wodzie, ciągle wskazywało na jego niedobór.Ostatnio znalazłam w sklepie wysyłkowym taki produkt:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4144

ale także taki:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4143
oraz:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Bio_..._49___4142
Mam dylemat.Nie wiem czy kupować tą butlę(25 zł) czy tylko wytwornicę(46 zł).O zestawie nie myślę, ponieważ już posiadam dyfuzor na 100l.

Chciałam się tylko dowiedzieć czy do tej wytwornicy trzeba coś dokupować i który produkt wybrać?

kocham jak rybki mają wodę bez paprochów-chciałbyś pływać w syfie?

http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=183156

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/rosliny...fito/61534 lepiej kup sobie to.Sprawdzone i może zastąpić butlę.

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.

Ale czy ten preparat wystarczy?Bo nie napisałam wcześniej,że walczę (bezskutecznie) z krasnorostami,dlatego postanowiałam zasilić wodę w CO2.W baniaku jest 0,5W/L.W szafkach mam nieużywane preparaty:
płynne(PlantaActiv makroelementy i mikroelementy,Planta Gainer Ferro+ i macro,Tetra Plant PlantaMin,Zoolek Biotorfin)
w kulkach(Filtus Fe2+)

których boję się użyć,żeby glony nie dostały kopa i całkiem mi roślin nie wykończyły.Chciałabym spróbować dodać do wody dwutlenek węgla i czy ten preparat Easy-Life go zastąpi?

kocham jak rybki mają wodę bez paprochów-chciałbyś pływać w syfie?

http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=183156

Rozglądałem się ostatnio za systemem nawożenia CO2. Widząc ceny postanowiłem pokombinować. Udało mi się ograniczyć koszt do ca. 230-240 PLN. Może komuś się przyda....
Jak to zrobiłem:
1. Poszedłem do sklepu ze sprzętem spawalniczym i nabyłem butlę CO2 (już napełnioną), tzw. kilówkę. Koszt 92 PLN w Krakowie
2. W tym samym sklepie kupiłem reduktor mini do argonu/CO2 z rotametrem (właściwe chciałem mini dwustopniowy ale nie było a mnie nie chciało się czekać na dostawę). Cena 80 PLN (dwustopniowy miał być troszkę droższy).
3. Kolejna wizyta w Castoramie - 2,5 m rurki igielitowej 2,80/metr, razem 7 PLN
4. Sklep akwarystyczny - 2 przyssawki do utrzymania rurki - 5 PLN
5. Ostatnia wizyta w sklepie ze szkłem laboratoryjnym - sączek ze spiekiem G3 o średnicy 3 cm. Cena 41 PLN

Do tego 2 godziny jazdy po mieście i 20 minut montażu / ustawiania / regulacji systemu...

Działa nieźle. Aktualnie szukam szklarza w Krakowie, który mógłby wykonać drobną modyfikację sączka (tj. dorobić wygiętą rurkę do sączka). Z tym (szklarzem) będzie największy problem.

Wydaje mi się, że w porównaniu do sprzętu tzw. uznanych firm mój wynik "kosztowy" jest całkiem niezły Tongue

Hmm.

Przykładowo,

- zestaw co2 http://allegro.pl/item685655562_zestaw_c...ndard.html -172 zł,

- butla 1,5 kg - 120 zł,

z przesyłkami wychodzi 292 zł,

A u Ciebie w zestawie nie widzę licznika bąbelków oraz zaworka precyzyjnego co kosztuje,

- zaworek precyzyjny http://allegro.pl/item691175996_precyzyj...mozzi.html - 40 zł,
- szklany licznik bąbelków - 15 zł,

przesyłka od jednego sprzedawcy 8 zł, w sumie 63 zł.

Czyli gotowy zestaw powiedzmy 292, a twój gdyby dokupić licznik z zaworkiem to wychodzi 225 Twój zakup oraz 63 zł (moje dodane) daje razem 288 zł.

Oczywiście można obyć się bez zaworka precyzyjnego, licznika bąbelków oraz zaworka przeciwzwrotnego.

W tym przypadku, którym ja podałem różnicy cenowej praktycznie nie ma (dodać cena paliwa i jazdy po krakowie), ale należy pamiętać iż główną oszczędność znaleźć można na cenie samej butli.

Ja mam zestaw, który podałem w linku a butle mam 2 po 6kg (jedna na sprzedaż).

Powiedź jak na razie po krótkim użytkowaniu butli, czy obyłeś się bez zaworka precyzyjnego i przeciwzwrotnego oraz licznika bąbelków?

Nie masz problemów z regulacją podawania gazu?

Peter1974 napisał(a):Rozglądałem się ostatnio za systemem nawożenia CO2. Widząc ceny postanowiłem pokombinować. Udało mi się ograniczyć koszt do ca. 230-240 PLN. Może komuś się przyda....
Jak to zrobiłem:
1. Poszedłem do sklepu ze sprzętem spawalniczym i nabyłem butlę CO2 (już napełnioną), tzw. kilówkę. Koszt 92 PLN w Krakowie
2. W tym samym sklepie kupiłem reduktor mini do argonu/CO2 z rotametrem (właściwe chciałem mini dwustopniowy ale nie było a mnie nie chciało się czekać na dostawę). Cena 80 PLN (dwustopniowy miał być troszkę droższy).
3. Kolejna wizyta w Castoramie - 2,5 m rurki igielitowej 2,80/metr, razem 7 PLN
4. Sklep akwarystyczny - 2 przyssawki do utrzymania rurki - 5 PLN
5. Ostatnia wizyta w sklepie ze szkłem laboratoryjnym - sączek ze spiekiem G3 o średnicy 3 cm. Cena 41 PLN

Do tego 2 godziny jazdy po mieście i 20 minut montażu / ustawiania / regulacji systemu...

Działa nieźle. Aktualnie szukam szklarza w Krakowie, który mógłby wykonać drobną modyfikację sączka (tj. dorobić wygiętą rurkę do sączka). Z tym (szklarzem) będzie największy problem.

Wydaje mi się, że w porównaniu do sprzętu tzw. uznanych firm mój wynik "kosztowy" jest całkiem niezły Tongue

Hahaha .
Wiesz co to dział DIY (DO it yourself- zró to sam, a nie kup i "złóż")







Wiam

Mam pytanie odnośnie JBL Profora CO2 vario Reaktor
http://www.allegro.pl/item711638751_jbl_...r_co2.html

Co o tym sądzicie jakie macie opinie i czy on się nadaje do 112 L .
Wyczytałem że jest nie potrzebny jest odrębny licznik pęcherzyków i pompa proszę mi opisać jak ktoś wie oco w tym chodzi bo nigdzie nie mogę odszukać odpowiedzi na necie .

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem zestawu co2. Nie czaję bazy za bardzo bo w ogóle zaczynam dopiero przygodę z akwarium.
Mam pytanie co do jakości tego zestawu:
http://www.sklep.ekert.pl/index.php?main...cts_id=388.
Proszę o uwagi czy jest to warte uwagi, czy może coś innego by się dało wybrać, czy może składać zestaw z części się bardziej opłaca?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym się wstrzymał z CO2 póki co...
Co do CO2 są o wiele tańsze i lepsze produty za niższą cenę, kupowanie w sklepach się tym wyróżnia (nawet w internetwych), że masz przebitke w porównaniu na allegro 30-50zł, ja zauważyłem to przy swoim reduktorze, który kupiłem za 200zł z aqua-artu...

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L

victus napisał(a):Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym się wstrzymał z CO2 póki co...

No nie mam doświadczenia, ale roślinki, które posadzę tego chyba nie zrozumiejąBig Grin. Problem z tym, że mieszkam w Anglii, a tu wszystko drogie. Wprawdzie w/w zestaw jest tańszy niż w Polsce +/-690zł, ale jak się zdaje butla jest za mała.
Znalazłem butlę tu http://aquatic-store.co.uk/marine/view/1425 i resztę można zdaje się dobrać tu http://www.aquariumsupermarket.co.uk/ind...76972dba9d.
Można prosić o pomoc w doborze?


Skocz do: