Postów: 99
10
Dołączył: 11.06.2009
Dziękuję za wasze odpowiedzi.
W międzyczasie poczytałem na ten temat i chyba się wycofam z tego pomysłu. Zwłaszcza z powodu roślin. Chce je mieć a faktycznie na nie nienajlepiej to wpływa.
Postów: 9
2
Dołączył: 29.10.2009
Witam
Proszę o pomoc. Od kilku dniu czytam forum, ponieważ chcę założyć akwarium i chcę podejść do tego odpowiedzialnie.
Wybrałem obsadę do mojego akwarium:
4x skalar
1+3 mieczyk hellera
30x neon innesa
2x ramireza
8x kirysek panda
2x glonojad
ewentualnie dodatkowo 2 krewetki ??
Teraz muszę wybrać wyposażenie:
- filtr - chcę zewnętrzny, czytałem, że jest lepszy
- grzałka
- termometr
- oświetlenie
Nie czytałem jeszcze o roślinkach, zapoznaję się z wiedzą etapami, ale sporo tego jest. Chciałbym, żeby było sporo roślinek. Również w tym zakresie proszę o poradę.
Dzięki wielkie.
Postów: 709
22
Dołączył: 10.01.2008
Polecam filtry Eheim. Grzałka 150-200 watt. Oświetlenie zależy od tego, jak wymagające będą rośliny
Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.
Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
Postów: 1,246
6
Dołączył: 20.04.2008
1) Filtr: np. tetra ex 1200, fluval 405, jbl e900 lub e 1500
2) Jakaś 200w z termostatem np. aquael
3) Zwykły z zoologicznego za kilka zł
4) To zależy co byś chciał mieć w środku. Rośliny pod standardowe oświetlenie(2x30w)
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-r...-8391.html .
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
aikr napisał(a):Witam
Proszę o pomoc. Od kilku dniu czytam forum, ponieważ chcę założyć akwarium i chcę podejść do tego odpowiedzialnie.
- chwali ci się
aikr napisał(a):Wybrałem obsadę do mojego akwarium:
4x skalar - ok
1+3 mieczyk hellera - jezeli bardzo chcesz żyworódkę ok
30x neon innesa - ok
2x ramireza - ok
8x kirysek panda - ok
2x glonojad - kwestia jaki? Jeżeli zbrojnik niebieski ok
ewentualnie dodatkowo 2 krewetki ?? - jakie?
aikr napisał(a):Teraz muszę wybrać wyposażenie:
- filtr - chcę zewnętrzny, czytałem, że jest lepszy -na ta obsadę potrzebny ci poważny kawałek filtra: JBL e900 lub lepiej JBL e1500
- grzałka - 100-150W (np. Eheim Jager lub inna markowa)
- termometr - jakikolwiek
- oświetlenie - w zależności od roślin które chcez hodować ale tak min 0.5 W/l
aikr napisał(a):Nie czytałem jeszcze o roślinkach, zapoznaję się z wiedzą etapami, ale sporo tego jest. Chciałbym, żeby było sporo roślinek. Również w tym zakresie proszę o poradę.
Rośliny musisz dobrać do oświetlenia jakie będziesz posiadać. Na początek najlepiej mało wymagające: Nurzańce, moczarki, ludwigia, rogatki, kabomba, kryptokoryny, anubiasy itp.
aikr napisał(a):Dzięki wielkie.
Nie ma za co.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2009, 20:17 {2} przez
ethnix.)
Postów: 9
2
Dołączył: 29.10.2009
Krewetki Amano - chyba są najpopularniejsze. Czytałem, że one są bezbarwne. Czy może polecacie jakieś bardziej kolorowe

Podobają mi się takie żyjątka.
Czy to jakaś wada ???? że rybki są żyworodne ?????
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
aikr napisał(a):Krewetki Amano - chyba są najpopularniejsze. Czytałem, że one są bezbarwne. Czy może polecacie jakieś bardziej kolorowe
Podobają mi się takie żyjątka.
Czy to jakaś wada ???? że rybki są żyworodne ?????
Krewetki raczej nie do tego zbiornika, chyba że chcesz doskonale urozmaicić dietę dla skalarów, ale będziesz musiał je co jakiś czas wpuszczać

Co do mieczyków to jasne że to nic złego ("pospolitusy"), ale nie lepiej coś pokombinować nad jakimś zbiornikiem biotopowym z Altumami. Co prawda nie jest to duży zbiorniczek, ale można coś z tym zrobić ciekawego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2009, 21:02 {2} przez
ethnix.)
Postów: 217
11
Dołączył: 08.10.2009
Zamiast mieczyków poszukaj może dostaniesz jaką dziką formę molinezji albo limki,nie będą się tak mnożyły.
Postów: 9
2
Dołączył: 29.10.2009
Zależało mi na miecznikach ze względów czysto estetycznych - mają wyrazisty kolor i dość spory rozmiar mają. Zależy mi na tym, aby oprócz skalarów pływało jeszcze kilka średnich rybek. Myślałem o gurami - bardzo mi się podobają, ale niestety to raczej zły pomysł, aby dzieliły akwarium ze skalarami, a na tych mi najbardziej zależy. Może polecicie jakieś inne rybki niż mieczyki ???
4 skalary to chyba max na 200L, to co byś więcej zaproponował ????
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
Moim zdaniem do skalarów o wiele ładniej wygląda ławica (ok 20 szt.). Będzie doskonale odcinać się od dużych żaglowców no i efekt będzie niesamowity. Na pewno jest do dużo lepszy wybór niż mieczyki. Tutaj masz do wyboru sporo gatunków i mnóstwo kolorów: Drobnoustki, Żałobniczki, Miedziki, Barwieńce, Bystrzyki, Neony, Prystelki, Hokejówki.
Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot pieniędzy