• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie

Szukam 200l akwarium, tak patrze rozgladam sie i wpadlo mi woko takie cos:
http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-pok...10314.html

Ale mam watpliwosci czy to oplacalny interes? Czy nie lepiej kupic filtr itd osobno? Nie napisali co to za firma ani nic, wiec podejzewam ze jakoscia nie grzeszy a nie chcialabym zeby mi padl.

No nie opłaca się, patrząc po innych aukcjach to cena jest zawyżona o 100zł. Filtr to Hanza, czyli Chińczyk.

Tetra Ex 700
JBL E900
Unimax 250

Co wybrać?

JBL E900 ewentualnie Tetra Ex 700...

(24.05.2011, 11:50)fur napisał(a):  Szukam 200l akwarium, tak patrze rozgladam sie i wpadlo mi woko takie cos:
http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-pok...10314.html

Ale mam watpliwosci czy to oplacalny interes? Czy nie lepiej kupic filtr itd osobno? Nie napisali co to za firma ani nic, wiec podejzewam ze jakoscia nie grzeszy a nie chcialabym zeby mi padl.

Ja kupowałem u tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=14637902

ale nie wiem, czy ma 200 ltr. Przesyłka szybka i kapitalnie zabezpieczona oznakowana.

Nie kupuj profilowanych, no i najlepiej nie w zestawach, a niezbędne gratisy w stylu siatka, czy termometr to są w każdym akwarium na allegro Wink

O nie, w zyciu profilowanego nie kupie. myslalam ze w zestawach jakos bardziej sie bedzie oplacalo.
Nie moglam znalezc 200l u w/w sprzedawcy ale tu chyba dosc rozsadna cena (tylko nie wiem czy nie za duze hmm)
http://allegro.pl/robizoo-akwarium-100x5...48113.html
Kondziu poradzil zeby zainwestowac w filtr zewnetrzny - poczytalam o tym i tak tez zrobie.

Lub z pokrywą:
http://allegro.pl/akwarium-100x40x50-pro...57576.html

Do mojego 128 l. pokrywa w sklepie zoologicznym u mnie w mieście kosztuje 160 zł, wiec do 200 litrowego pewnie około 180-190 zł, a na allegro nie widziałem samych pokryw.

Tak więc kupno tego i tego w komplecie jest opłacalne, przy mojej pojemności kupując z allegro wydałem o 40 zł mniej (razem z przesyłką), niż gdybym miał kupować w zoologicznym u siebie w mieście. Więc przy większej pojemności różnica w cenie będzie rosła proporcjonalnie Wink

200l jest takie moim zdaniem w sam raz, ja kupiłem mniejsze, bo pokój będzie stało nie jest duży i ciężko wygospodarować miejsce na akwarium, ale jakoś je upchnę.

Kupiłem używany filtr FZN-3. do 126l. akwarium.
Co proponujecie dać do środka. Ja myślę nad bio-ceramiką i gąbką (ewentualnie włóknina). Plastikowe kosze chciałbym zostawić.
Czy ten filtr da radę robić i za mechaniczny i biologiczny.
Dodatkowo będę zmuszony zastosować prefiltr z gąbki na wlocie bo mam krewetki. Prefitr będzie czyszczony co tydzień podczas podmian wody.
A może darować sobie ceramikę i zastosować gąbkę gruba i włókninę + prefitr?
Nie ten dział - sory Wink
EDIT:
Wyczytałem, że jeśli zostanie zastosowany prefitr to całą komorę można uzupełnić ceramiką.
Co o tym myślicie?

Wiśnia - ja cały filtr wypełniony mam ceramiką + dodatkowe gąbki. U mnie się to sprawdza.

(07.06.2011, 10:12)Kondziu360 napisał(a):  Wiśnia - ja cały filtr wypełniony mam ceramiką + dodatkowe gąbki. U mnie się to sprawdza.
Dodatkowe gąbki czyli prefiltr?


Skocz do: