• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie
#41

Zgadzam się z tobą Jokeru ale raczej zostane przy 112lSmile

A tak poza tematem:
-radzisz kupować w sklepach internetowych czy na allegro?
-która grzałka jest lepsza do112-tki:
1. GRZALKA AQN 200W ? 140-200 litrów ? 31 cm
2. GRZALKA AQN 150W ? 90-50 litrów ? 31 cm

Znalazłem sprzęt do 112l w sklepie internetowym, zachowałem parametry proponowanych przez ciebie urządzeń (filtr: Flural 105) i wyniosłoby mnie to 473,94zł z przesyłką.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
#42

Radzę kupować na allegro. Bynajmniej ja bym kupował na allegro. Wiele sklepów internetowych ogłasza się na allegro.
BTW - nie uważam, żeby AquaEl'a grzałki były dobre. Kiepsko stoją z termostatami.

Przedstaw mi jeszcze porównanie 112l do 200l ze sprzętem w tym samym sklepie internetowym w którym Ty znalazłeś. Ot tak z czystej ciekawości. Mógłbyś?

Na koniec dodam, że zawsze możesz znaleźć coś tańszego. Nie oznacza to, że będzie lepsze. Pamiętaj, że "skąpy dwa razy traci" Wink

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#43

ok nie ma sprawy Smile poza tym sprzęt ma te same parametry i nie jest wcale tańszy
w tym sklepie za zestaw akwa+pokrywa przepłacisz więc pokazuje oddzielnie

akwarium 200l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02774.html
akwarium 112l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02770.html

różnica: 112,99zł + 20zł (różnica w cenie pakowania) = 132,99zł

pokrywa 200l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02844.html
pokrywa 112l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02853.html

różnica: 43,05zł (fakt, że różnica w oświetleniu)

filtr 200l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02166.html
filtr 112l http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02165.html

różnica: 20zł

grzałka 112l - 100W http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka...02595.html
grzałka 200l (link z góry tylko 150W)

różnica: 5,23zł

W tym sklepie przy zakupach powyżej 350zł przesyłka gratis więc ogólna różnica to: 201,27 zł
Nie opłaca się bardziej niż na allegro? przesyłka samego akwa była tam 50zł
#44

Wobec tego masz tutaj gotowe zestawy na allegro u użytkownika za którego ręczę (brałem od niego akwarium i byłem zachwycony):

Akwarium 112L:
Akwa http://www.allegro.pl/item525360795_akwa...datki.html
Filtr http://www.allegro.pl/item525358957_hage...y_dvd.html
Grzałka http://www.allegro.pl/item525360919_tetr...tatem.html

Akwarium 200l:
Akwa http://www.allegro.pl/item525359346_akwa...atisy.html
Filtr http://www.allegro.pl/item525361747_hage...y_dvd.html
Grzałka http://www.allegro.pl/item525359123_tetr...tatem.html

Akwarium 112l = 460zł + 40zł wysyłka , akwarium 200l = 620zł + 40zł wysyłka. Wszystko od jednego użytkownika. Zresztą i tak akwarium pakuje na paletę więc nie ma znaczenia czy jest dodatkowo filtr czy grzałka. Można wsadzić do akwarium.
Faktyczna różnica między obydwoma zestawami to ok 160zł. Z czego można znaleźć jeszcze taniej.
Z Twoich linków akwa 200l z wyposażeniem to koszt 650zł, a 112l to ok 370zł. Łatwo można zobaczyć czy się opłaca czy nie Smile

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#45

Im dłużej rozmawiamy, tym więcej mam do myślenia w sprawie kupna Smile
A tak nawiasem ile potrzebuje (kg) żwirku do 112l?
#46

Zależy od upodobania i tego co chcesz w tym trzymać. Kilka cm potrzebujesz.
Lepiej rozmawiać i przemyśleć niż kupić i żałować.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#47

Jokeru napisał(a):Lepiej rozmawiać i przemyśleć niż kupić i żałować.
Dobre słowa Smile po to korzystam z tego forum
#48

Hey !

Jaki polecacie filtr zewnętrzny czy wewnętrzny do 200 l akwarium chodzi mi też o dokładniejsze modele.

Łukasz !
#49

Tetra tec ex 700 lub Fluval 204
#50

Witam ja od 1,5 roku używam tetry ex 700 filtr i jestem w 100% zadowolony.
Łatwy w obsłudze i w czyszczeniu. Ponieważ mam troche wiecej rybek to dokupiłem Filtr fluvala 205 narazie nic nie moge o nim powiedziec bo mam go dopiero tydzien ale jest troche głośniejszy od tetry to moge powiedziec od razu. A co bedzie dalej to sie okaże ale Fluval jest produkowany we Włoszech a Tetra w Chinach wiec to tez daje troche do myślenia. Jak bedziesz miał jakies pytania to GG 6832373


Skocz do: