• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OKRZEMKI - Wszystko na temat okrzemek i ich zwalczania - brązowe glony - brązowy osad
#21

Czyli muszę kupić jakieś lepsze świetlówki??
Bo może lepiej było by kupić 2 Gibicepsy??

Z góry dzięki za pomoc Wink
#22

Klaudiusz9215 napisał(a):Czyli muszę kupić jakieś lepsze świetlówki??
Bo może lepiej było by kupić 2 Gibicepsy??

Z góry dzięki za pomoc Wink

Anubiasy to jedne z najmniej wymagających roślin jeżeli o światło chodzi.
#23

a jakie mógłbym kupić świetlówki i ile miały by kosztować??
#24

hej potrzebuje pomocy tzn moje akwarium je potrzebuje.Mialem kiedys duzy lekki korzen i dazel odwaznik od ciezarka przez trzym miesiace bylo wszystko ok robilem podmiane wode co 2 tydzien byla krystaliczna i pieknie wszystko wygladalo do czasu jak nierobilem ogolnej podmiany bo na tym odwazniku zebrala sie rdza duzo i jak to wyciagnalem z pod kamieni zaczelo atakowac wszystko akwarium przerodzilo sie w jeden wielki syf wiec postanowilem robic wszystko na nowo wyparzylem kamienie filter porzadnie wyczyscilem ale ten osad zostal na roslinkach oczywiscie korzen juz niewsadzalem i tego odwaznika tez nie byly same kamienie skalka i roslinki na ktorych byly resztki osadu i napewno glony to nie sa i nie byly Sad nie potrafie sie tego pozbyc teraz pytanie czy podciac roslinki do samych korzeni bo jak puszczaja nowe listki to niestety sa juz z tym osadem i to bardzo brzydko wyglada co mam zrobic???????????


Załączone pliki Miniatury
       
#25

Jężeli to się da usunąć palcami to są okrzemki masz glonojady (młode) lub otoski?? to się z tym rozprawią i jakbyś mógł to zwiększ oświetlenie
Po jakiego grzyba wkładałeś tam jakieś ciężarki
Ps. rdza nie osiada na roślinach itp. tylko na metalu
#26

Chociaz mozliwe ze wdał sie jakis osad hmm... z tym ciezarkiem to napewno nie byl dobry pomysl . Pozdrawiam

...

gg 3123494

#27

jesli chodzi o usuwanie tego to w porzadku jest latwe do usuniecia tylko co z tymi roslinkami wyglada to ochydnie mam zrobic kolejny restart podciac roslinki czy np. zrobic podmiane wody z 50 procent i podciac roslinki niewiem co radzicie??
#28

Ja radze tak kup sobie dwa małe glonojady nie karm ich one sobie to wyczyszczą dokładnie
To na 100% są okrzemki
#29

hmm jak mam ich nie karmic jak mam pokarm w granulkach i bedzie spadal na dno a jest jakas inna mozliwosc pozbycia tych okrzemkow skad one wogole sie wziely???
#30

A od kiedy działa zbiornik ?? okrzemki biorą się w nowo założonych zbiornikach, i przy zbyt słabym oświetleniu
Kup glonojady i nie karm ryb wcałe przez minimum 2 dni to będą głodne i po glonach
Jest jeszcze druga opcja pozbycia się ich muszisz zwiększyć oświetlenie ale ta pierwsza jest prostsza i tańsza

A ile godzin oświetlasz zbiornik na dzień??


Skocz do: