• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Glony na liściach
#1

Jak jest przyczyna rozwijania się glonów na liściach u roślin .Czy może to być za dożo Co2

AKWARIUM 63 litry
#2

Tak jak mówiłem Ci wcześniej tylko teraz wytłumaczę to w prawidłowy sposób.W akwarium istnieje rywalizacja roślin z glonami o pokarm(wszystkie minerały,co2 i światło).Przy małej obsadzie roślin lub przy zbyt słabym świetle rośliny nie potrafią tego wszystkiego przyswajać i tu wtedy zyskują glony.Masz 15 w na akwarium 60 litrów.To zbyt mało aby dozować co2 gdyż jak wyżej pisałem to czego nie wchłoną rośliny-zabiorą glony.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#3

Możesz kupić sobie ze 3 kosiareczki.One czyszczą rośliny.Może nie będą błyszczeć ale zawsze coś ja mam akwarium 160L dużo roślin i 12 pielęgniczek między innymi Ramireza,Kakadu,Agasiza i 2 kosiareczki rośliny,skałki,kokosy i korzenie ją czyściutkie.Należy pamiętać że gdy urosna do 10 cm należy je wymienić na młode ponieważ im starsze tym mniej czyszczą.

pozdrawiam
#4

matekcy napisał(a):Możesz kupić sobie ze 3 kosiareczki

Kosiarki w 60l ?

Olek wszystko dobrze wytłumaczył.Jeśli masz mało kup sobie jakiś zestaw z allegro

Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne www.dfa.net.pl
#5

Ja bym rozważył zakup krewetek. Czyszczą rośliny i dno z glonów a przy okazji fajnie wyglądają.
Możesz też pomyśleć o zakupie preparatów likwidujących glony. Bardzo fajny preparat ma Tetra. Sam go kiedyś użyłem i pomogło. Może nie zwalczyło wszystko do końca, ale wydatnie ograniczyło skalę zjawiska.

Gdybyś miał o wiele większe akwarium polecił bym rozważenie zakupu lampy UV, jednak przy takim litrażu to szkoda kasy na to.


Skocz do: