Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zostanie sam ogródek
#1

cze mam wielką prośbę. mam prawie 100 l aqua, w nim duzo roślin i jeszcze kilka żywych ryb. wczoraj zdechła kolejna gupica. miałem wiele ryb, głównie mieczyki, gupiki, molinezje, platki i danio. w pewnym momencie wszystkie zaczęły chorować, leczyłem je na ospę, ale i tak część zdechło. mają dziwne objawy - zwijają płetwy, są osowiałw, traca apetyt, dostaja jakiegos paraliżu - wyginaja się ciała i w takim "skręcie" po kilku godzinach albo diah padają. poruszają sie skokami, poruszając jedną częścią ciała. nie mam pojęcia, co si z nimi dzieje. jestem początkujący. jak tak dalej pójdzie, zostanie mi sam ogródek. dodatkowo z jakąś rośliną ze sklepu przyniosłem glon "brody" który b. szybko sie rozwija. proszę was o pomoc. nie chcę sie zrazić już napozątku. narka :cry: :cry: :cry:
#2

Może się mylę ale wygląda mi to na odwapnienie wody. Odpisz jaką masz twartość wody, szczegulnie że problem dotyczy ryb które lubia wodę twardszą.
Jeśli chodzi o glony jeśli dobrze zrozumiałam chodzi ci o glony pędzelkowate, jeśli tak to ci powiem że miałeś pecha. Są to glony których najciężej się pozbyć. Czeka cię kilka tygodni częstszych podmian wody połączonego z odmulaniem dna. Dobrze też robić dwu trzy godzinne przerwy w oświetleniu akwarium.
Temat zamknięty


Skocz do: