• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

krewetki amano i jaja ampulari
#1

Dwa dni temu wprowadziłem do akwarium 3 krewetki i dwie duże ampularie. Krewetki ostatni raz widziałem wczoraj w okolicy filtra dzisiaj od rana szukam ich bezskutecznie po akwarium jednak są kryjówki do których nawet ja nie mam dostępu, więc podejrzewam że gdzieś tam muszą być, jednak martwi mnie to że jedna na początku była zainteresowana nowym domem i chodziła po nim po czym schowała się jak dwie inne i gdzieś siedzą, albo już padły.
Co do ampulari dzisiaj w nocy jedna z ampulari złożyła jaja tylko że zrobiła to w feralnym miejscu bo zbyt blisko żarówek oświetleniowych a one się grzeją i boję się zeby nie ugotować jaj ślimaka jak je przenieść nie chce ich przenosić do kotnika ponieważ nie mogę zapewnić tam odpowiedniej wilgotności.
#2

Krewetki przechodzą wylinkę dlatego ich nie widać.







#3

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam się tutaj. Czy do tych trzech Amano mogę dokupić trzy amano, 3 filtrujące i z 5 fire red
#4

Podobno krewetki amano atakują fire red...
#5

wczoraj dostalam linka: http://www.applesnail.net/content/multi_...sh_old.htm tu jest napisane co zrobic jak chcesz przeniesc jajka
#6

Ja bym nie dokupywał. Amano.
A ilu litrowe masz akwa>?







#7

Mam na dzieje że nie mówisz o tym akwa Big Grin
http://www.zolwie.net/forum/viewtopic.ph...ight=rybki
#8

margi3 chodzi mi o TO akwarium: http://www.akwaswiat.net/-98l-akwarium-z...#pid123042


bomboszek akwa ma 98l


Wiesz co margi3 teraz dopiero uświadomiłem sobie jakie zmiany zaszły w mojej akwarystycznej ewolucjiWink
#9

Ja założyłem krewetkarium i powiedzieli mi można mieć z tym gatunkiem lecz nie jestem pewny
#10

In reply to the man inquiring about can a llc have 1 owner, how much do cfo make in canada, how much does a coo of a hedge fund make, hedge fund product controller salary, what is outsourced it support, can an llc have 3 owners, I highly recommend this great outsourced cfo blog or hedge fund controller job description, what it services can be outsourced, can an llc have no members, can a foreign national own an llc, outsourced cfo partners llc, how much money does a president of a hospital make, on top of this great outsourced cfo url and don't forget what does outsourced services mean, what is outsource internet marketing, can an llc be a corporation, what services are outsourced to india, how much money does the ceo of amazon make, can an llc have a coo, not to mention this awesome outsourced cfo details which is also great. Also have a look at this great outsourced cfo link alongside all how much do cfos work, how much do bank cfos make, hedge fund product controller salary, should a record label be an llc or corporation, how much to cfo make, how much money does a hospital make, alongside all this updated outsourced cfo details not to mention how much does a cfo of a hedge fund make, how much does amazon cfo make, does an llc need a ceo, can a single-member llc have multiple owners, what does the term outsource mean, what is outsourced payroll, not to mention updated outsourced cfo blog which is also worth a look. I also recommend this awesome outsourced cfo site alongside all what is outsourced accounting services, how much profit does a hospital make, can you have 2 owners in an llc, does an llc require a ceo, how much does a cfo of a hedge fund make, how much do cfos get paid, on top of this cool outsourced cfo link as well as what is meant by outsourced, can an llc have two owners, can you add a name to an llc, how much money does cfo make, how much do divisional cfo make, how much does a cfo make in california, alongside all cool outsourced cfo link which is also great. Finally, have a look at this best outsourced cfo link for good measure. Check more Excellent Found Business Online Info c708edb


Skocz do: