• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ODKURZACZ - SAMORÓBKA - REWELACJA
#1

kilka dni temu trafiłem na stronę http://www.akwarystykar.fora.pl/viewforu...c47feefc0f[/url]
gdzie znalazłem opis skonstruowania odkurzacza podłączonego do brzęczyka autorstwa RAFIKA. Po krótkim namyśle wziąłem się do roboty i po godzince powstał rewelacyjny odkurzacz. Zrobiony z rurki PVC o średnicy 2cm oraz jednej cienutkiej rureczki. Szczegółowy opis oraz zdjęcia znajdziecie na powyższym linku. Jeśli ktoś jeszcze jakoś ulepszył swój wynalazek, podzielcie sie swoimi uwagami i spostrzeżeniami . pozdrawiam Wszystkich. Powodzenia
#2

dzis sie za to biore dam znac co i jak mi poszlo
#3

Super sprawa te odmulacz chyba tez sprobuje taki skonstruowac
#4

Zrobiłem ten odmulacz. Fajna sprawa. W porównaniu ze sklepowymi to niebo a ziemia. Wciąga super ale jest jeden problem. Wszystkie zanieczyszczenia wpadaja do woreczka, krórym też uchodzi powietrze. Powietrze to jest sprężone w tym woreczku, że wszystkie zanieczyszczenia sa rozdrabniane i przeciskane przez jak przez sito w tym worku. No i wracają spowrotem do akwarium, ele już jako pył. Zawsze przy czyszczeniu woreczek jest pusty, a przecież widać jak wciąga syf z dna. Czy też macie z tym problem? A może trzeba zrobić jedną dziurkę na samej górze, aby nadmiar powietrza uciekał?
#5

A z czego masz woreczek? Ja mam z pieluch tetrowej i powietrze mi górą ucieka, ale zanieczyszczenia nie. Wszystko działa ok.
#6

Jeden zrobiłem z koszulki bawełnianej, a drugi z podwójnie złożonej pończochy. Pewnie masz rację. Zrobię z pieluchy. Dzięki
#7

a czy odmulacz moze pracowac przez caly czas czy wlancza sie go na casz czyszczenia
#8

mam pytanie dziurki w grubszej i woreczek mają być nad wodą czy w wodzie?
#9

o ciekawy pomysł podoba mi się i chyba wiem jak to zrobić tylko powiedzcie mi jeszcze co ma być na końcu tej rurki ?? tam ma być po prostu luz czy co ??

Jestem po prostu The Best :D



Skocz do: