• 14 Głosów - 3.29 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umiejscowienie akwarium
#71

Normalnie obrysowales moj pokoj Smile Tylko ze ja mam od poludniowego zachodu , czyli praktycznie od 12 do samego zachodu moje akwarium jest w sloneczku Smile
#72

Miałem akwarium obok okna, miałem akwarium na biurku ,miałem akwarium przy bokach ścian w pokoju. Miałem akwaria na zwykłych szafkach. Pękły mi 2- jedno na parapecie , i jedno przez gibbcepsa :p

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



#73

Witam

Zwracam się do Was z prośbą o poradę jakie nowe akwarium wybrać? Ze względów rodzinnych muszę zlikwidować moje 160l i zamienić na mniejsze i teraz mam kłopot czy kupić mniejsze robione pod wymiar prostokątne czy typowo narożne, ale ze ściętymi rogami.

Wymiary kąta, gdzie będzie stało nowe akwa 78x78 cm poniżej zamieszczam plan pokoju.


Pozdrawiam i czekam na propozycje.
#74

Lepiej jak to będzie normalne prostokątne akwarium zrobione pod wymiar. Np zrobić krótsze ale szersze i litraż będzie podobny.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#75

Ładniej się będzie prezentować prostokątne, umiejscowienie akwarium między drzwiami? W przejściu ryby nie będą miały dużego spokoju, ale jak się nie da inaczej to rozumiem Smile pzdr
#76

Czy parapet okna od południowej strony św. jest dobrym miejsce na usytowanie akwaria? teraz jest zima i przez włączony grzejnik temp wody jest na poziomie 25-27 st. a latem również utrzymuje mi się ta temp. i mają dużo naświetlenia naturalnego Smile Jakieś porady?

I tak ma zostać...
#77

Nie wydaje mi się, żeby parapet był dobrym miejscem na akwarium, nawet jeśli nie będzie świeciło w nie słońce. ;p
#78

(26.01.2013, 21:03)Gupik_86 napisał(a):  Czy parapet okna od południowej strony św. jest dobrym miejsce na usytowanie akwaria? teraz jest zima i przez włączony grzejnik temp wody jest na poziomie 25-27 st. a latem również utrzymuje mi się ta temp. i mają dużo naświetlenia naturalnego Smile Jakieś porady?

To zły pomysł... Po pierwsze temperatura będzie miała duże wahania, a po drugie plaga glonów gwarantowana...
#79

Chyba że tył i boki oklrisz czarnym bristolem.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#80

Co do glonów to pierwsze objawy faktycznie widziałem myjąc szyby. Na tylnej ścianie akwa mam ozdobną tapetkę z zoologicznego, podwodny klimat.

I tak ma zostać...


Skocz do: