• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

(14.09.2015, 15:30)Radeczek napisał(a):  Witajcie powoli zaczynam swoją przygode z akwarystyką. W tamtym tygodniu zakupiłem 112L z filtrem HW302. Pokrywę przerobię z T8 2x18W na T5 2x28W. Jeszcze sporo czasu upłynie zanim zakupię inwentarz ale takie są moje plany:
-około 15szt Razbora Galaxy
-1+2 Mieczyk Hallera
-6szt Otosek

To są pewniaki a do tego zastanawiam się co jeszcze mogłoby pływać
harem proporczykowca z Kap Lopez
barwniak czerwonobrzuchy???
a może jakieś gurami lub szczupieńczyki lub pielęgniczki
zaznaczając jeszcze że na horyzoncie widzę krewetki

Z góry dzięki za porady

Proporczykowiec z Kap Lopez, szczupieńczyki i pielęgniczki - wolą raczej miękką wodę, natomiast mieczyk hellera twardą.

Chcesz dodać coś większego? Czy jakąś drobnicę.

Wydaję mi się że wystarczy to co napisałeś.

Ewentualnie jeżeli chcesz coś na dół zbiornika, to dodaj Kiryski, tylko pamiętaj żeby dodać trochę piasku i żeby żwirek na podłoże nie miał ostrych krawędzi.

Maverik
Raczej chciałem dorzucić coś większego, dzieki za uwagę o twardości czyli pożegnam miecze, może pasowałby harem proporczyka i para barwniaka (myślałem tez o parze Agassisa) do tego parę sztuk krewetek może nie beda pożarte... Czy szczupieńczyki są agresywne?

Witam,
Jestem nowym członkiem akwarystycznego świata zakupiłem akwarium 100l tylko ze nie mam pojęcia jakie gatunki ryb zakupić by nie spalić na starcie swojej nowej pasji którą mam nadzieje rozwinę w dużym stopniu. Proszę o porady jak zacząć i z czym, dodam ,ze nie posiadam grzałki jak na ten moment i wolałbym rybki zimnolubne. Jeżeli ktoś byłby tak miły i podsunął by mi jakiś pomysł na 1 obsadę. Z góry dziękuje Swiezak.

P.S - Chciałem założyć nowy temat ale niestety nie mogę nie wiem dlaczego.

12-16 Kardynałków, 2 wielkopłetwy?
Dobrze mieć grzałkę, większy wybór Smile

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Witam, czy moglby mi ktos podpowiedziec czy w akwarium 126l moglabym sobie zrobic lawice neonow zielonych, bystrzykow amandy i modrookow furcatusow? do tego oczywiscie jakas gromandka kiryskow habrosus. po ile max moglabym ich miec?

3 gatunki nie będą pływać w ławicy, zdecyduj się na jeden i zwiększ liczbę osobników. Powiedzmy 20 ławicowych i 10 kirysków.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

(08.11.2015, 20:51)chudiniak napisał(a):  Witam, czy moglby mi ktos podpowiedziec czy w akwarium 126l moglabym sobie zrobic lawice neonow zielonych, bystrzykow amandy i modrookow furcatusow? do tego oczywiscie jakas gromandka kiryskow habrosus. po ile max moglabym ich miec?

w takim baniaku jedna ławica tylko kilka-kilkanaście sztuk i ewentualnie kiryski

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

dzieki Smile

Witam, trzciniak odpada bo musi mieć akwarium 300l
Kiryśnik musi mieć cieplejszą wodę niż welony
Kirys to ryna stadna no i musi mieć cieplejszą wodę
Glonajad(syjamski czy zbrojnik) woda cieplejsz niż dla welonów
Sum rekini bez komentarza
Wniosek: zostaw 2-3 welony i dokup 3-4 różanki.
Pozdrawiam, Michał

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.

Komu Ty odpowiadasz?? Smile

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Skocz do: