• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

obsada 200x60x60
#1

Na wstepie witam wszystkich!
Zbieram wszystkie niezbedne informacje na temat obsady i urzadzenia akwariu poniewaz nie chcial bym popelnic jakiejs gafy a potem tego zalowac.Wiadomo ze dobrze urzadzone i odpowiednio wyposazone akarium ulatwia zycie wlascicielowi i zapewnia godne bytowanie zwierzetom w nim zyjacym.Moje pytanie to w jaki sprzet uzbroic akwa.200x60x60 zebym nie mial z nim problemow w przszlosci .Jakie filtry,sterylizatory,napowietrzacze itp. zeczy o ktorych nie wiem a moga ulatwic zycie.
Moja propozycja obsady do akwarium to

Pielegnica cytrynowa
Pielegnica pawiooka
Pielegnica niebieskoluska
Pielegnica zebra
Wiem ze sa to ryby o dosc silnym charakterze ale moim zdaniem powinny dac rade razem.Zastanawiam sie nad odpowiednim glonozerca do tego zestawu i nie wiem jaka czesc akwarium pielegnice beda zajmowaly ,wydaje mi sie ze raczej przydenna i srodkowa jezeli tak to jakie inne ryby mozecie zaproponowac do innych parti akwarium.
czekam na opinie,propozycje i porady .z gory dziekuje
Piotrek
#2

Ale pytanie po ile sztuk tych ryb?
#3

[quote=ss_langa]
Ale pytanie po ile sztuk tych ryb?
[/quote
Myslalem nie wiecej jak po parch
#4

Moje zdanie to takie, że albo trzymasz kolosy jak cytrynowa albo mniejsze gatunki jak zebra i niebieskoluskie, cytrynowa w takim akwa dorosnie Ci szybko do imponujacych rozmiarow i pozagryza ci inne ryby. Odrzuciłbym pawieoka.

Propozycja [1]

Pielegnica cytrynowa
Vieja bifasciatum
Ziemiojad brazylijski ewentualnie Pielegnica perłowa

Propozycja [2]

Pielęgnica Zebra
Pielęgnica Niebieskołuska
Akara Błękitna
Pilęgnica Mekka
Pilęgnica Sajica (ale może się krzyżować z zebrami) więc może lepiej coś z akar jeszczeSmile

takie moje skromne zdanieWink

Jeżeli chcesz pogadać o pilęgnicach to zapraszam na PW lub GGSmile
#5

Wydaje mi sie ze zebra i diamentowa to ryby o dosc silnym charakterze i ze powinny dac sobie spokojnie rade z wiekszymi.
#6

Zebry są słabe w stosunku do innych pielęgnic, jeżeli nie będziesz miał dobranej pary to sie nie utrzymają z silniejszymi - z moich doświadczeń wiem, że ich sposobem obronnym przed większymi od siebie jest okres godowy, ktróry potrafią mieć praktycznie jeden za drugim bez przerwy...
Co do salivini to się nie obawiam bo one potrafią sobie poradzić nawet bez godowego. Ale mimo wszystko nie polecam Ci cytrynowych do zeber i salwini. Zrobisz jak chcesz to tylko moja sugestia.
Pozdrawiam
#7

Do takiego akwarium poleciłbym Ci filtry 2x Unimax 500, grzałka może nie być konieczna, zależy jaka jest temp pokojowa, z oświetleniem też nie ma co szaleć, bo roślin i tak nie będziesz miał tu jakiś fikuśnych tylko ew. podstawowe i wytrzymałe. Wystarczy że wsadzisz tam 3 x 80w lub inne kombinacje, np 6 x 39W. Takie oświetlenie, jeżeli pokrywa będzie szczelna, powinno wystarczyć by ogrzać wodę.

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L
#8

A moze taki mix;
p.cytrynowa (para)
p.Vieja bifasciatum (para)
p.perlowa (para)
do tego zestawu plecostomusa zeby smigal jak ubot i moze jakies plaskoboki?
Jeszcze problem z tym jakie strefy akwa dno,srodek zajmuja poszczegolne gatunki.Chcial bym cala przestrzen zagospodarowac i zeby bardzo tloczno nie bylo.A co do roslin to raczej nie przewiduje takowych z oczywistych powodow-ryby kopacze.
Co do filtracji zastanawialem sie nad AQUAEL UNIMAX 700 ze sterylizatorem UV 11W a moze zastosowac 2 mniejsze jak kolega poleca Unimax 500
#9

unimax 700 jest lepszy i cena jest rozsadna a do tego drugi filtr wewnetrznyi powinno byc dobrze

zapraszam wszystkich miłośników ziemiojadów http://www.geophagus.ugu.pl
w razie jakichkolwiek pytań GG 2580613
#10

carman napisał(a):unimax 700 jest lepszy i cena jest rozsadna a do tego drugi filtr wewnetrznyi powinno byc dobrze
Nie powinno być dobrze.

Chyba chciałeś powiedzieć że unimax 700 jest lepszy pod względem ceny niż lepszy i cena rozsądna.
Ew. jest jeszcze lepszy pod względem pobierania enegrii niż 2 x 500. Dla Unimaxa 700 górna granica akwarium to 700 czyli wiadomo, że nie wystarczy nawet gdy będzie go wspomagać wewnętrzny. Nie wydoli przy pielęgnicach i plektomusie. Przy 2 x 500 co prawda wyższa cena i pobór mocy ale filtracja "jak ta lala", objętość filtracyjna i wydajność.

lysypiotrek napisał(a):Moje pytanie to w jaki sprzet uzbroic akwa.200x60x60 zebym nie mial z nim problemow w przszlosci .Jakie filtry,sterylizatory,napowietrzacze itp. zeczy o ktorych nie wiem a moga ulatwic zycie.

Jeżeli nie chcesz mieć faktycznie problemów to polecam te unimaxy 2x 500, lub 2x JBL e1500 lub 1x tetra ex 2400 + jakiś wewnętrzny, choć do tetry nie jestem zbytnio p[rzekonany, jednak na forum spotkasz wielu userów którzy go szczerze polecają.
pozdrawiam
Paweł

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L


Skocz do: