• 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - znaczenie i inne pytania niesprzętowe, wpływ na rośliny i zwierzęta

A może one myślą , że to jakieś jedzenie lub coś w tym rodzaju...Big Grin

http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-wo...-7133.html
Moje odnowione akwarium.Zapraszam do komentowania.
Piszę poprawnie po polsku.
Sory za błędy w pisowni mam rękę złamaną ...

mariusz_and napisał(a):Powiedzcie mi o co tu chodzi, bimbrownia chodzi od wczoraj, dziś rano mierzyłem ph i miałem 6,5 a wczoraj jeszcze było ph8, dziwne zachowanie rybek [/u]może być od tego że zmiania sie za szybko ph??
To zmierz popołudniu. Rano PH zawsze jest niższe, gdyż w nocy zwiększa się ilość dwutlenku węgla w wodzie (rośliny odwrotnie jak w dzień pobierają tlen, wydalaja dwutlenek węgla). Mimo wszystko tak duży skok wydaje mi się mało możliwy.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

Zaczelam nawozenie Co2, babelki tworza sie z predkoscia ok 2/s. Ale wszystkie rybki, nawet neonki inessa ktore nigdy tego nie robily, zaczely plywac pod powieszchnia i zbierac tlen... Czy to moze oznaczac ze zbyt duze natezenie Co2 jest teraz? Probowlam troszke odkrecic zakretke butelki, ale wtedy w ogole nie pojawiaja sie babelki w wodzie, gaz bardzo dlugo dociera do dna butelki z woda (filtra). A moze po prostu musza sie przyzwyczaic? Wiece o co kaman?

oznacza to brak tlenu masz napowietrzacz?

ERROR 404

mati_432 napisał(a):oznacza to brak tlenu masz napowietrzacz?

... to odrazu daruj sobie CO2 Wink bo wszystko zostanie wytrącone z wody przez napowietrzacz

peter10 napisał(a):
mati_432 napisał(a):oznacza to brak tlenu masz napowietrzacz?

... to odrazu daruj sobie CO2 Wink bo wszystko zostanie wytrącone z wody przez napowietrzacz

do tego zmierzałem jesli masz to go włacz!

ERROR 404

Zacznijmy od tego jakie masz światło i litraż

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.

ja wiem wiem, ze wazne jest swiatelko i litraz. litrazu nie zdradze bo nie ma sensu. swiatelko troszke ponad wiecej niz 0,7 wata na litr. a napowietrzacz mam wlaczony wlasnie po to zeby nadmiar gazu byl usuwany. a jednak plywaly pod powierzchnia.

faja napisał(a):ja wiem wiem, ze wazne jest swiatelko i litraz. litrazu nie zdradze bo nie ma sensu. swiatelko troszke ponad wiecej niz 0,7 wata na litr. a napowietrzacz mam wlaczony wlasnie po to zeby nadmiar gazu byl usuwany. a jednak plywaly pod powierzchnia.

dlaczego sądzisz że nie ma sensu podać wielkości zbiornika.mi się wydaje że mamy tu sobie pomagać a do tego wielkość akwa może być przydatna

faja napisał(a):ja wiem wiem, ze wazne jest swiatelko i litraz. litrazu nie zdradze bo nie ma sensu.

jeżeli znasz wszystkie odpowiedzi to sobe daruj te pytania Wink
albo odpowiadasz albo nie Rolleyes

Skocz do: