• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gupiki - naturalny biotop?
#1

Gupiki to wdzięczne rybki o zachwycających kolorach. Co prawda wszystkie są z hodowli ale można by się pobawić z zaprojektowaniem akwarium i odtworzyć ich naturalne środowisko. Na Googlach znalazłem niewiele informacji o ich naturalnym biotopie.
Pochodzą z północnej części ameryki południowej - Trynidad, Antyle Holenderskie, Barbados, Grenada, Antiqua, Wyspy Leewarda, Gujana i Wenezuela. Wiem, że niewiele lub wcale ich już tam zostało. Lecz można by pokombinować coś z akwa.
Czy macie jakieś pomysły na taki baniak?
#2

jakie masz akwa???
co do urządzenia to nie widziałem nigdy ich naturalnego biotopu ,ale może coś ci poradze jak o tym poczytam..
#3

Pascow napisał(a):Gupiki to wdzięczne rybki o zachwycających kolorach. Co prawda wszystkie są z hodowli ale można by się pobawić z zaprojektowaniem akwarium i odtworzyć ich naturalne środowisko. Na Googlach znalazłem niewiele informacji o ich naturalnym biotopie.
Pochodzą z północnej części ameryki południowej - Trynidad, Antyle Holenderskie, Barbados, Grenada, Antiqua, Wyspy Leewarda, Gujana i Wenezuela. Wiem, że niewiele lub wcale ich już tam zostało. Lecz można by pokombinować coś z akwa.
Czy macie jakieś pomysły na taki baniak?
Są też dzikie formy gupików Smile Mają może mniej jaskrawe kolory - raczej pastelowe- ale są bardziej interesujace w zachowaniach Smile
#4

czy czarne wody im zapasują?

Z glonami jest jak z kobietami - cięzko im dogodzić by się w końcu odczepiły ;)
#5

Gupiki to też mądre ryby ;p Zapamiętują kiedy dostają jeść. (np. rano i wieczorem)
#6

Maturalny hmm. Wyczytałem gdzieś, że lubią dobrze zarośnięte akwarium i rośliny z twardymi liśćmi, z powodu obgryzania przez nie roślin miękkich. a jak ma się miękkie do dawanie im salaty, by zapobiec ww stracie, dalej nic niestety....


Skocz do: