• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada do 96 l
#1

Witam. Niedługo wejdę w posiadanie akwarium które ma 96 l pojemności. O wymiarach 80x30x40 (dł x szer x wys). Jakie ryby mógł bym w nim hodować , zależy mi aby było w nich 5-6 otosków i 1 zbrojnik niebieski. Chciał bym też mieć jeden gatunek ryb ławicowych i jakąś rybkę pojedynczą , parkę lub charem.
Z Góry dziękuje za odpowiedzi .
Pozdrawiam Lipa96 Big Grin

[11l-Zbiera kurz na półce]
[25l-Czeka na nową aranżacje]
[112-ogólne]
#2

15-20x neon innesa
1+2 prętnik karłowaty
5x otosek
1x zbrojnik niebieski
lub
15x razbora klinowa
1x bojownik
5x otosek
1x zbrojnik niebieski
lub
15x razbora klinowa
1+3 platka (zmienniak plamisty/wielobarwny)
5x otosek
#3

Zbrojnik zaduży możesz wybrać biotop:
Azja:
Prętnik Karłowaty/Bojownik Syjamski 1+2/3
Razbora Klinowa/Razbora Espei x25/35
Piskorek Kuhli x4/6

Ameryka:
P.ramireza 1+1 albo p.Kakadu 1+2
Neon/Bystrzyk x20/30
Otosek x6

do Ameryki mogą być też inne PIELĘGNICZKI nie pielęgnice ;P

Tangaika:
jakieś muszlowce nie znam się trzeba by było Cię wysłać na korki do ethnix-a

25l Bojownik
7l Rośliniak z Ślimaczkami
80l pustka nie mam narazie pieniążków ;P
#4

Przed założeniem tematu zawsze proszę korzystać z opcji "szukaj". Na forum znajdziesz mnóstwo propozycji obsad do ok 100l zbiornika.

Ławica do wyboru:
x20/25 Neon inessa
x15/20 Neon czerwony
x15/20 Neon czarny
x15/20 Bystrzyk Amandy lub Ozdobny
x15/20 Drobnoustek Obrzeżony
x15/20 Razbora Hengela
x15/20 Razbora Espei
x15/20 Zwinnik Jarzeniec
x12/15 Tetra cesarska
x12/15 Tetra czarna

- Na dno (do wyboru)
x 8/10 Kirysek
x 6/8 Otosek
x 6 Piskorek
lub w połączeniu 6/8 Kirysek i 5/6 Otosek

Większa rybka dla kontrastu (do wyboru)
- Parka Pielęgniczki Ramireza
- harem 1+2 Pielęgniczka Kakadu (lub haremik/para innej mniejszej pielęgnczki)
- harem Bojownik 1+2 do wyboru
- harem 1+2/3 Prętnik karłowaty lub Prętnik trójbarwny
#5

jeszcze do ethnixa obsady
harem prętników morelowy/pręgowany

zbrojnika jednego spokojnie możesz do podanych wyżej obsad dodać.

Ludzie udzielajcie pomocy tak żeby innych do akwarystyki przekonać i jej nauczyć a nie tak żeby, od niej odstraszyć.


Skocz do: