• 7 Głosów - 4.43 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tutaj zadajemy pytania-dotyczace leczenia OSPY

Jaka dokładnie jest obsada tego akwarium?
Jaka dokładnie jest obsada tego akwarium?

Nie znam sie na ospie ale ostrzegam juz o obsadzie.
Danio pregowane mozna rozmnazac jedynie w tym malym akwa i to sa ryby stadne min. 8-10szt.
Kiryski znowu ryby stadne! Do akwarium o litrazu 80literkow Big Grin
Blagam wywal te ryby do zologa. W takim akwa to krewetki i slimaki jedynie. Chyba ze jakas lawice centrymetrowych ry bek...

Witam, przeczytałam całe 57 stron...Kupiliśmy już Ichtio Tropicala, temperatura 28-29 stopni C. ktoś napisała, że rośliny wchłaniają lek. Czy to możliwe? Na chłopski rozum, powinniśmy zostawić rośliny, ponieważ na nich też te kulorzęski mogą być, czy dobrze myślę?

Witam. Zacznę od początku. Mam akwarium 250 litrów. Sporo litrów zabierają kamienie korzeń i podłoże. Myślę że wody jest około 200 litrów. Mam mieczyki molinezje gupiki Kirysy. Takie podstawowe ryby. 15 lutego profilaktycznie wlałem do akwarium CMF firmy Tropikal w dawce 10 ml na 100 litrów. Po trzech dniach podmieniłem 20% wody i uzupełniłem połowa dawki. Po kolejnych trzech dniach czynność powtórzyłem. Dziś u jednego mieczyka zauważyłem białe kropki myślę że to ospa. Ponownie podmieniłem wodę 20 procent i dałem 15 ml CMF-U i podniósłem temperaturę. Będzie około 30 stopni. Dziwię się ze mimo profilaktyki ospa się pojawiła. Co dalej robić? Czy jutro zacząć leczyć zielenią? Czy czekać na rozwój sytuacji? Proszę o pomoc

i,

W akwarium panuje temperatura standardowo ok. 25 - 27, Teraz ma być ok 28 stopni
Jedzą Tropical płatki "hobby mix" (mają witaminy, i moje ryby są w stanie je zjeść) 2 razy dziennie, podczas choroby nawet 3 razy
Wodę podmieniam raz w tygodniu po 5 litrów i od razu robię przycinkę i czyszczę dno
Teraz daje im Costaforte, pierwszego dnia (dziś) dałem dawkę x2
akwarium już dojrzałe od pół roku ale ryby mają niecałe 2 tygodnie u mnie
Mam filtr gąbkowy

Liczę na pomoc w sprawie dawkowania preparatu Smile

Molinezja x3 (Samiec i 2 samice)
Kiryski pstre x2
Glonojad pomarańczowy x1 (jeszcze mały, ok.2,5 cm)
Rodostomus x5
25l (kupuje 70l ale to moje pierwsze akwarium)

In response to the man inquiring about sears heating and air conditioning, johns heating and air, york plumbing and heating, local hvac contractors, ac and heating repair, furnace repair near me, I highly recommend this high rated heating services info or 24 hour heating and air, heating and air near me, 24 hour heating and cooling near me, local hvac contractors, heating contractors near me, carrier heating, and don't forget this high rated heating services tips as well as heat and air, emergency hvac repair near me, b and j plumbing, emergency heating and cooling near me, heating cooling system, central heating installers near me, and don't forget this excellent cooling services url which is also great. also have a look at this recommended indoor air quality services tips alongside all heil heating and cooling, split unit installation, new boiler installation, all star heating and air, lloyd plumbing and heating, home heating, and don't forget this best cooling services forum and don't forget williams heating and air, home air conditioner repair near me, central heating and air, ductwork installation, heat pump repairs, hvac contractors in my area, as well as top indoor air quality services blog which is also worth a look. i also suggest this excellent cooling services details and don't forget gunthers heating and air, b and j plumbing, express heating and air, local furnace repair, master heating and cooling, oil furnace repair, and don't forget this top heating services blog not to mention plumbing heating and cooling, star heating and air, richards heating and air, dons plumbing and heating, local hvac repair, bluedot hvac, and don't forget top rated cooling services forum as well as eco heating and cooling, emergency heating and cooling near me, gas boiler repair, diamond heating and air, heating and cooling in my area, 1st choice heating and air, which is also great. finally, have a look at this useful cooling services site with plumbing and heating, d and g boiler care, riverton air conditioning & heating, 24 hour hvac near me, supreme ac and heating, electric furnace and ac, for good measure.


Skocz do: