• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czarne wody 54l
#21

Z tą agresywnością kakadu bywa różnie... Niby jest mocno agresywna ale nie zawsze. Zależy od osobnika. Na początku mojej przygody z tymi rybkami trzymałem je właśnie w 54l w układzie 1+2 + 4 otoski. Samice troszkę się ganiały ale nie robiły sobie krzywdy. Samiec po równo zajmował się obiema samicami. Nawet po tarle nie zauważyłem ataków między rybami. Czasami nieszkodliwie pogoniły otoski. Za to w tej chwili w 112l mam 5 samic z własnego chowu (potomstwo po tamtych rybkach). Samiczki co chwila stroszą się do siebie i straszą ale do walk nie dochodzi. Za to zatłukły mi samca... Kilka dni po tym jak odbył tarło z 4 (!) samicami i przeniósł cały narybek do jednej z samic znalazłem go ukatrupionego... Ganiał tylko neony, które z powodzeniem polowały na narybek ale żadnego nie dopadł Wink
Za to z Borelkami nie miałem żadnego problemu, trzymałem 1+2 w 75l przez około 3 miesiące. Ale musiałem zlikwidować ten baniaczek... Chociaż to może być za mało okres czasu żeby jakoś lepiej zaznajomić się z tymi rybciami.
Z Agassizii i Panduro (właściwa nazwa) osobiście nie mam żadnego doświadczenia. Tylko tyle co wyczytałem w internecie. Zbiornik dla nich najczęściej zalecany to co najmniej 112l.
Ja na Twoim miejscu wziął bym Kakadu 1+2. Po przemyśleniu jednak lepiej żeby samiec skupiał uwagę na dwóch samicach niż na jednej. Tylko musisz dobrze urządzić im akwarium. Dużo korzeni, ewentualnie roślin. U mnie każda samiczka ma swój kawałek kokosa. Granice między ich terytoriami wyznaczyłem korzeniami w taki sposób żeby nie widziały się nawzajem.

EDIT: oczywiście albo pielęgniczki albo prętniki.

a świderków będziesz miała dosyć za jakiś miesiąc Wink

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
#22

Zbiornik dojrzewa a obsady jeszcze nie ma. Cały czas się waham, bo im więcej oglądam i czytam, tym więcej mi się podoba i nie mogę się zdecydować!

Pstrążnica Mała to też ten biotop? A jakby Pstrążnicę i Pielęgniczkę jakąś?

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae
#23

Biotop pasuje ale uważam, że jednak troszkę za małe akwarium jak dla Pstrążenicy. Sam myślałem nad tymi rybkami ale mam otwarte akwarium.
Pielęgniczki w parach lub haremach. Trzymając je pojedynczo tracimy wiele radości z obserwowania ich zachowań. Smile

Żeby Ci jeszcze bardziej namieszać Wink polecę stronę www.apisto.pl oraz tamtejsze forum. Dużo informacji, opisów i spostrzeżeń ludzi chodujących apisto.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
#24

Forum i stronkę apisto podczytuje. Z Pstrążnicy jednak zrezygnuję, bo akwarium jest nisko więc nie będzie ich widać tuz pod powierzchnią. Jeszcze pooglądam. Chciałabym jednak jakieś Pielęgniczki, może więc te Kakadu

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae


Skocz do: