Sonda: co?
Easy-Life EasyCarbo
JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor
    Wyniki sondy

  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium
#11

elektrozawór wcale bym nie zakładał na twoim miejscu dał bym se spokój z nim bo potrafi prawić figle.bez niego tez jest ok.reduktor i zaworek ok.
#12

maniuch napisał(a):elektrozawór wcale bym nie zakładał na twoim miejscu dał bym se spokój z nim bo potrafi prawić figle.bez niego tez jest ok.reduktor i zaworek ok.

mozesz napisac jakie figle moze sprawiac elektrozawor?
jak bym jednak chciał zamontowac to co musze kupic? jakies przejsciówki ? moze ktos podac link do sklepu w ktorym moge to dostac?

teraz patrzyłam na moj zestaw Co2 bo juz jest podłaczony i troche mnie niepokoi ze po właczeniu po paru godzianch cały reduktor jest mokry i zimy skrapla sie woda z niego czy to jest normalne zjawisko czy żle jest przykrecony redukor?
#13

żle dokręciłeś ulatnia się co2,sprawdz dobrze szczelność.
#14

maniuch napisał(a):żle dokręciłeś ulatnia się co2,sprawdz dobrze szczelność.

ok.

a co z tym polaczeniem elektrozaworu ? bo narazie uzywam bez tego
Czy ktoś w koncu napisze jak bezposrednio doczepic elektrozawor do reduktora ??
#15

coś takiego styka ci?
http://aquaset.pl/uploads/pdf_oferta/3.pdf
albo jak chcesz to jutro w stawie ci fotki jak to jest podłączone w szafce wszystko(jak to wygląda podłączone)
#16

maniuch napisał(a):coś takiego styka ci?
http://aquaset.pl/uploads/pdf_oferta/3.pdf
albo jak chcesz to jutro w stawie ci fotki jak to jest podłączone w szafce wszystko(jak to wygląda podłączone)

kurcze chyba mam butle jakas lipna i reduktor , jak wczoraj podawałem Co2 na tym pierwszym wskażniku gdzie sa przedziałki 50,100,150,200 (BAR) wskazówka pokazywała lekko ponizej 50 a dzis po właczeniu wskazówka zaczeła opadac z 50 do prkatycznie do zera ale mimo to nadal idze Co2 na tym drugim wskazniku gdzie sa przedziłaki 5, 10 , 15 itd ustawiłem jak najmniej chyba jest cos okolo 0,5 . Dodam ze kurek zamontowany w butli odkreciłem na maxa a reguluje przepływ tym szarym na reduktorze.
W jaki spsob moge poznac ze czas na ponowne napełnienie butli?


co do montowania elektorazowu to chodzi mi o to co zaznaczyłem na zdjeciu :
#17

ps3 napisał(a):
maniuch napisał(a):coś takiego styka ci?
http://aquaset.pl/uploads/pdf_oferta/3.pdf
albo jak chcesz to jutro w stawie ci fotki jak to jest podłączone w szafce wszystko(jak to wygląda podłączone)

kurcze chyba mam butle jakas lipna i reduktor , jak wczoraj podawałem Co2 na tym pierwszym wskażniku gdzie sa przedziałki 50,100,150,200 (BAR) wskazówka pokazywała lekko ponizej 50 a dzis po właczeniu wskazówka zaczeła opadac z 50 do prkatycznie do zera ale mimo to nadal idze Co2 na tym drugim wskazniku gdzie sa przedziłaki 5, 10 , 15 itd ustawiłem jak najmniej chyba jest cos okolo 0,5 . Dodam ze kurek zamontowany w butli odkreciłem na maxa a reguluje przepływ tym szarym na reduktorze.
W jaki spsob moge poznac ze czas na ponowne napełnienie butli?


co do montowania elektorazowu to chodzi mi o to co zaznaczyłem na zdjeciu :

no to podałem ci link tam właśnie wszystko jest pokazane i opisane.spoko.co2 od nabicia styka na długo zważ ją za jakieś 3 miesiące i zobacz ile waży pusta butla ,a ile z gazem.opis powinien być na butli.trzeba ważyć.zegary to rużnie pokazują ja bym ci proponował ,abyś się nie sugerował nimi.
#18

kurcze przed chwila skonczyło mi sie Co2 nie moge uwiezyc przeciez kupiłem nowa 2 dni temu , nawet odkreciłem reduktor by sprawdzic puźniej odkreciłem tez zawor ktory jest umocowany na butli i nic nie leci , a moze sie zapowietrzyła czy cos w tym stylu? pomozcie jestem poczatkujacy nie mam o tym zielonego pojecia
Czy butla była moze żle nabita?
#19

ps3 napisał(a):kurcze przed chwila skonczyło mi sie Co2 nie moge uwiezyc przeciez kupiłem nowa 2 dni temu , nawet odkreciłem reduktor by sprawdzic puźniej odkreciłem tez zawor ktory jest umocowany na butli i nic nie leci , a moze sie zapowietrzyła czy cos w tym stylu? pomozcie jestem poczatkujacy nie mam o tym zielonego pojecia
Czy butla była moze żle nabita?
zdeimij reduktor i odkręć butle.jeśli nic nie leci to znaczy ,że ,właśnie ,żle ci mogli nagić,albo i uciekło bokiem jak pisałeś wcześnij ,że jest biały szron na niej.mogłeś ,żle założyć reduktor i reszte wcześniej i uciekło po prostu.nabicie kosztuje góra do 20zł.spoko bez nerw.
#20

ok juz mam nabita butle ale te nabicie wygladała conajmniej dziwnie odbyło sie to w taki sposób , facet wział bardzo duza butle nastpnie przykrecił do niej i do mojej taka zrobiona własnej roboty rurke metalowa ktora była zakonczona srubami po obu stronach ( nie było zadnych liczników, zadnego reduktora w jego butli) odkrecił moja póżniej swoja poczekał kilka sekund i zakrecił obie i koniec nabijania wyczuwam w tym amatorke zapłaciłem tylko 10 zł :-)


co do montowania elektrozaworu to tam pisze ze zamiast choinki na wezyk w reduktorze bedzie gwint zewnetrzny z nawinietym teflonem czyli musze odkrecic z reduktora "chonike" i zamontowac gwint zewnetrzny tak? gdzie moge go kupic?

jest problem po nabiciu znowu zainstalowałem Co2 w akwarium teraz patrzałem i reduktor był znowu mokry i zimny ( nie było białego szronu) nie wiem co jest czemu robi sie mokry to normalne jest ?


Skocz do: